გასვლითი შეხვედრა მარნეულის ახალგაზრდობასთან
მარნეულის მუნიციპალიტეტში, მსოფლიო ახალგაზრდობის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით,  გაიმართა საინფორმაციო შეხვედრა ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელ ახალგაზრდობასთან.
აღნიშნულ ღონისძიებას, სხვა უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების წარმომადგენლებთან ერთად ესწრებოდა ეროვნული თავდაცვის აკადემიის პირადი შემადგენლობაც. ღონისძიებაზე აკადემია წარმოდგენილი იყო სპეციალური სტენდით, სადაც ახალგაზრდებს საშუალება ჰქონდათ ამომწურავი ინფორმაცია მიეღოთ აკადემიური და სამხედრო განათლების მიღების პერსპექტივების, არსებული საბაკალავრო, გაცვლითი პროგრამების, სტიპენდიის, მიღების პირობებისა და აკადემიის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ.
შეხვედრის მიზანი ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელი ახალგაზრდებისთვის  უმაღლესი განათლების მიღების შესაძლებლობების შესახებ სრულყოფილი ინფორმაციის მიწოდება იყო.

Meeting with Marneuli Youth
In Marneuli Municipality, on the occasion of the International World Youth Day, an information meeting was held with the youth representing ethnic minorities.
The staff of the National Defense Academy along with the representatives of other higher education institutions attended the event. At the event, the academy was presented with a special stand, where young people had the opportunity to receive comprehensive information about the prospects of academic and military education, existing undergraduate, exchange programs, scholarship, admission conditions and the material and technical base of the academy.
The meeting aimed to provide comprehensive information on gtting higher education for young people from ethnic minorities.