სტუდენტური კონფერენცია აკადემიაში
2021 წლის 14 მაისს ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში ჩატარდა სტუდენტური კონფერენცია ,,რუსეთის ჰიბრიდული ომის სტრატეგია და კავკასიის რეგიონის ქვეყნების უსაფრთხოების გამოწვევები''. კონფერენცია ონლაინ ფორმატში გაიმართა.
ღონისძიება ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის მოადგილემ, პოლკოვნიკმა დავით რაზმაძემ მისასალმებელი სიტყვით გახსნა.
კონფერენცია საინტერესო დისკუსიის ფორმატში წარიმართა.
წარმოდგენილი იქნა თემები: ,,ძალთა ახალი ბალანსი სამხრეთ კავკასიაში“, ,,რუსეთის ჰიბრიდული ომისა სტრატეგია საქართველოში და გამოწვევები დასავლეთისთვის“, ,,რუსული რბილი ძალის ელემენტები საქართველოს წინააღმდეგ წარმოებულ ჰიბრიდულ ომში“ და სხვა.
ღონისძიების მსვლელობისას, მომხსენებლებმა სხვადასხვა უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებებიდან, იმსჯელეს კონფერენციის თემასთან დაკავშირებულ აქტუალურ საკითხებზე. კონფერენციაზე განხილული თემები კონფერენციის ნაშრომთა კრებულში დაიბეჭდება.
ეროვნული თავდაცვის აკადემია მიმდინარე წლის განმავლობაში გეგმავს არაერთ სამეცნიერო და სტუდენტურ კონფერენციას სხვადასხვა მიმართულებებზე.

On May 14, 2021, a student conference "Russia's Hybrid War Strategy and Security Challenges in the Caucasus" was held at the National Defense Academy. The conference was held through online format.
The event was opened by the Deputy Rector of the National Defense Academy, Colonel Davit Razmadze with a welcoming speech.
The conference was held in an interesting discussion format.
The following topics were presented: "New Balance of Power in the South Caucasus", "Russian Hybrid War Strategy in Georgia and Challenges for the West", "Elements of Russian Soft Power in the Hybrid War against Georgia" and others.
During the event, speakers from various higher education institutions discussed current issues related to the theme of the conference. The topics discussed at the conference will be published in the collection of conference papers.
The National Defense Academy is planning a number of scientific and student conferences in various fields this year.