ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში საბაკალავრო ნაშრომების დაცვა დასრულდა. იუნკერებმა კომისიის წევრებს წარუდგინეს ნაშრომები მენეჯმენტის, თავდაცვა და უსაფრთხოების და ინფორმატიკის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამების მიმართულებით.
საბაკალავრო ნაშრომების დაცვის პროცესი ერთი კვირის განმავლობაში მიმდინარეობდა. წარმოდგენილი თემები იყო მრავალფეროვანი და ეხებოდა ისეთ აქტუალურ საკითხებს, როგორიცაა: ეროვნული პროდუქტების საერთაშორისო ბაზარზე პოპულარიზაციის მარკეტინგული სტრატეგიები; სოციალური სფერო - საზოგადოების კეთილდღეობის საფუძველი; ვირტუალური მსოფლიო და თანამედროვე ტექნოლოგიები; შეტევების პრევენცია ორგანიზაციის ქსელში; ევროკავშირი, როგორც მშვიდობის უზრუნველყოფის მოდელი; რუსეთის საგარეო დაზვერვის როლი საერთაშორისო პოლიტიკაში და სხვა.
იუნკერები, რომლებიც წარმატებით შეძლებენ საბაკალავრო ნაშრომების დაცვას მოიპოვებენ ბაკალავრის აკადემიურ ხარისხს შესაბამის სპეციალობაში და შესაძლებლობა ექნებათ სწავლა განაგრძონ უმაღლესი განათლების მეორე საფეხურზე.

The defense of bachelor's theses at the National Defence Academy has ended. The Junkers presented papers to the commission members in the direction of Management, Defence and Security, and Informatics undergraduate educational programs.
The process of defense of the bachelor thesis took place for one week. The topics presented were diverse and related to such urgent issues as marketing strategies for the promotion of national products on the international market; the social sphere - the basis of society's welfare; the virtual world and modern technologies; prevention of attacks on the organization's network; European Union as a model of peace assurance; the role of Russian foreign intelligence in international politics and others.
The Junkers who successfully defend their bachelor's thesis will receive a bachelor's academic degree in the relevant specialty and will have the opportunity to continue their studies at the second level of higher education.