ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში ინტელექტუალური თამაში რა? სად? როდის? გაიმართა, რომელშიც მონაწილეობას 15 გუნდი იღებდა.
ღონისძიება ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორმა, ბრიგადის გენერალმა მამია ბალახაძემ მისასალმებელი სიტყვით გახსნა და გუნდებს წარმატება უსურვა.
ინტელექტუალურ თამაშში აკადემიის გუნდებთან ერთად მონაწილეობას იღებდნენ კადეტთა სამხედრო ლიცეუმის, გორის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, გორის სასულიერო სემინარიის და ქ. გორის მერიის გუნდები.
დაძაბული თამაშის შედეგად გამარჯვებული იუნკერთა სასწავლო ბატალიონის III კურსის გუნდი გახდა. საპატიო მეორე ადგილი დაიკავა ოფიცერთა მომზადების საკანდიდატო კურსის გუნდმა, ხოლო მესამე ადგილზე გავიდა იუნკერთა სასწავლო ბატალიონის მმართველობის გუნდი. თამაშის საუკეთესო მოაზროვნის ტიტული ხარისხის სამსახურის ექსპერტს თამარ რემიშვილს მიენიჭა.
გამარჯვებულებს საჩუქრები და სიგელები ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის მოადგილემ, პოლკოვნიკმა ლევან ქავთარაძემ გადასცა.

In the National Defence Academy, the intellectual game "What? Where? When?" was held, in which 15 teams participated.
The Rector of the National Defence Academy, Brigadier General Mamia Balakhadze, opened the event with a welcome speech and wished the teams success.
Together with the teams of the Academy, the teams of the Cadet Military Lyceum, Gori State University, Gori Theological Seminary and Gori City Hall took part in the intellectual game.
The team of the third-year Junkers of the Junkers Training Battalion became the winner in the tense competition. Honorable second place was taken by the Officer Training Candidate Course team, and third place was taken by the Junkers Training Battalion staff team. The title of the best thinker of the game was awarded to Tamar Remishvili - the expert of the Quality Ensures Service.
The deputy rector of the National Defence Academy, Colonel Levan Kavtaradze, gave gifts and certificates to the winners.