წიგნისა და განათლების საერთაშორისო გამოფენა
8-10 მარტს ეროვნული თავდაცვის აკადემიამ წიგნისა და უმაღლესი განათლების მეორე საერთაშორისო გამოფენაში მიიღო მონაწილეობა, რომელიც ქ. ბათუმში გაიმართა.
საგამოფენო დარბაზში ეროვნული თავდაცვის აკადემია, სხვა უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან ერთად, სპეციალური სტენდით იყო წარმოდგენილი. სამი დღის განმავლობაში აკადემიის იუნკერები აბიტურიენტებს და სხვა დაინტერესებულ პირებს ამომწურავ ინფორმაციას აწვდიდნენ აკადემიური და სამხედრო განათლების მიღების პერსპექტივების, არსებული საბაკალავრო, სამაგისტრო, გაცვლითი პროგრამების, სტიპენდიის მიღების პირობებისა და აკადემიის მატერიალურ-ტექნიკური საშუალებების შესახებ. აკადემიის საგამოფენო სივრცე მოინახულეს აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის წევრებმა და თურქეთის რესპუბლიკის ელჩმა.
ღონისძიებაში ასევე მონაწილეობდა 25-ზე მეტი ადგილობრივი და საერთაშორისო დაწესებულება: უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებები, კულტურულ-სამეცნიერო დაწესებულებები, უცხო ენის შემსწავლელი ცენტრები და სხვა.
მსგავსი სახის ღონისძიებებში მონაწილეობა ხელს უწყობს აკადემიის შესახებ ცნობიერების ამაღლებას და უფროსკლასელთა დროულ და ამომწურავ ინფორმირებას მომავალი პროფესიის შერჩევის პროცესში.

International exhibition of books
From March 8th to 10th, the National Defence Academy of Georgia participated in the second international exhibition of books and higher education held in Batumi. The Academy had a special stand in the exhibition hall, along with other higher educational institutions.
For a period of three days, the Junkers of the Academy provided detailed information to prospective students and other interested individuals about the opportunities for obtaining academic and military education. This included information about the available bachelor's, master's, and exchange programs, the requirements for receiving a scholarship, and the material and technical resources of the Academy.
The exhibition space of the Academy was visited by members of the Government of the Autonomous Republic of Adjara and the Ambassador of the Republic of Turkey.
Over 25 local and international institutions, including higher education institutions, cultural and scientific institutions, foreign language learning centers, and others took part in the event. Participation in similar events helps to raise awareness about the Academy and provides prospective applicants with timely and comprehensive information to aid them in choosing their future profession.