ეროვნული თავდაცვის აკადემიას დღეს ახლად ჩარიცხული მსმენელები ეწვივნენ. მომავალმა პირველკურსელებმა აკადემიის მსმენელებთან ერთად ეროვნული თავდაცვის აკადემიის ინფრასტრუქტურა დაათვალიერეს. მოინახულეს ბიბლიოთეკა, სპორტული კომპლექსი, ყაზარმები, რეკრეაციული ცენტრი, საცურაო კომპლექსი და დეტალურად გაეცვნენ როგორც სასწავლო, ისე საცხოვრებელ პირობებს.
ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში გასულ ეროვნულ გამოცდებზე სხვა სახელმწიფო თუ კერძო სასწავლებლებს შორის ყველაზე დიდი კონკურსი დაფიქსირდა. ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში სხვადასხვა სპეციალობებზე სულ 166 ადგილზე იყო გამოცხადებული მიღება. აქედან ყველაზე დიდი კონკურსი დაფიქსირდა სამხედრო ავიაციის სპეციალობაზე, სადაც 6 ადგილზე 75 აბიტურიენტი მოდიოდა. შემდეგ ადგილზე გავიდა საერთო საჯარისო მართვა, სადაც 90 ადგილზე 255 აბიტურიენტი ცდილობდა ჩაბარებას.
ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში რვა სპეციალობაზე იყო გამოცხადებული მიღება. ესენია: საერთო-საჯარისო მართვა, საარტილერიო საქმე, ჯავშან-სატანკო შეიარაღება და ტექნიკა, საჰაერო თავდაცვის შეიარაღება და ტექნიკა, სამხედრო ავიაცია, სამხედრო ლოჯისტიკა, სამხედრო კავშირგაბმულობა და სამხედრო ინჟინერია. ასევე მიღება წარმოებდა ენობრივი მომზადების სკოლაშიც რომელიც აკადემიის ბაზაზე არსებობს.

Today, the recently enrolled students of Davit Agmashenebeli National Defence Academy have visited the institution. Future freshmen together with the Academy students took a view of the infrastructure, library, sport complex, barracks, recreation center, swimming complex and got familiar with educational and housing conditions.
The National Defence Academy was the only institution among other state or private educational establishments, where a largest percent of entrants applied to. Admission was announced on 166 places of different specialties including military aviation (6 places) where 75 entrants applied to; Joint Army Command (90 places) addressed to by 255 entrants.
The completion at the Academy was announced in eight specialties: joint army command, artillery, armored weaponry and technique, air defence weaponry and technique, military aviation, military logistics, military communications and military engineering. The Language Preparation School, which is functioning on the base of National Defence Academy also announced admission of applicants.