არასამთავრობო სექტორთან შეხვედრა ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში
დღეს, გორის ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში თავდაცვის მინისტრის მოადგილე თამარ ქაროსანიძე და აკადემიის რექტორი ზურაბ აგლაძე არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლებს შეხვდნენ.
შეხვედრის მიზანი არასამთავრობო ორგანიზაციებისთვის აკადემიის სასწავლო პროცესის გაცნობა და მიმდინარე რეფორმებზე საუბარი იყო. ამ საკითხებზე დეტალური ინფორმაციის მისაღებად აკადემიის რექტორმა სპეციალურად სტუმრებისთვის დღეს პრეზენტაცია გამართა. შეხვედრაზე არასამთავრობო სექტორის წამომადგენლებმა სასწავლო პროცესის დახვეწასთან დაკავშირებით მინისტრის მოადგილესა და აკადემიის რექტორს თავისი მოსაზრებები და რეკომენდაციები წარუდგინეს.
თავდაცვის სამინისტრო მიმდინარე რეფორმებზე, სამხედრო მოსამსახურეების განათლების გაუმჯობესების მეთოდებზე და სხვა აქტუალურ საკითხებზე არასამთავრობო სექტორთან  შეხვედრებს რეგულარულად მართავს.

Deputy Defence Minister Tamar Karosanidze and Rector of National Defence Academy Zurab Agladze held a meeting with the representatives of non-governmental organizations.
The goal of the meeting was to introduce the NGOs NDA curriculum and ongoing reforms. The rector of Academy delivered a presentation about the military educational institution specially for the guests. The representatives of non-governmental sector shared their opinions and recommendations with Deputy Defence Minister and NDA Rector over improving a tuition process in Academy.
Defence Ministry of Georgia regularly holds meetings with NGOs regarding the ongoing reforms, farther development of military educational methods and other important issues.