დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში სტუმრად ლატვიის შეიარაღებული ძალების თავდაცვის მეთაური, გენერალ-ლეიტენანტი ლეონიდს კალნინსი იმყოფებოდა.
აკადემიის ხელმძღვანელობამ ლატვიის დელეგაციას აკადემიის სტრუქტურის, საგანმანათლებლო პროგრამებისა და საერთაშორისო თანამშრომლობის შესახებ პრეზენტაცია წარუდგინა. აღნიშნული ვიზიტის ფარგლებში განიხილეს ორმხრივი თანამშრომლობის საკითხები და გამოიკვეთა ურთიერთობის ახალი სფეროები. მხარეებმა დასახეს მომავალი გეგმები აკადემიის სამეცნიერო-კვლევით ცენტრთან თანამშრომლობისა და გაცვლითი პროგრამების კუთხით.
შეხვედრის დასრულების შემდეგ ლატვიის შეიარაღებული ძალების თავდაცვის მეთაურმა, თანმხლებ პირებთან ერთად აკადემიის ინფრასტრუქტურა დაათვალიერა.

Today, the Commander of the Latvian Armed Forces, General-Lieutenant Leonīds Kalniņš visited the National Defence Academy.
The NDA leadership presented to the Latvian delegation the presentation regarding the structure of the Academy, educational programmes and the international cooperation. Within the framework of the visit, the parties discussed the bilateral cooperation and identified the new areas of cooperation with regard to the NDA Scientific-Research Centre.
After the meeting, the Defence Commander of the Latvian Armed Forces viewed the Academy infrastructure.