მედიის წარმომადგენლები ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში
დღეს,დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორი ზურაბ აგლაძე და კომენდანტი, ვიცე-პოლკოვნიკი ნიკოლოზ აგლაძე მედიის წარმომადგენლებს შეხვდნენ. შეხვედრის მიზანი აკადემიის საბაკალავრო პროგრამებზე მისაღები გამოცდები, მიღების ვადები და პირობები იყო.
რექტორმა ჟურნალისტებს აკადემიაში მიმდინარე სასწავლო პროცესის შესახებ პრეზენტაცია წარუდგინა. მან იმ პირობებზე ისაუბრა, რომელშიც მომავალ მსმენელს მოუწევს სწავლის გაგრძელება. განიხილა უკვე აკრედიტებული რვა საბაკალავრო პროგრამა, სამხედრო და აკადემიური სკოლები. ძირითადი ყურადღება ახალ საბაკალავრო პროგრამებზე გაამახვილა, რომლის აკრედიტაციის პროცესი უკვე მიმდინარეობს და მომავალ სასწავლო წელს სასწავლო პროცესი ამ პროგრამების მიხედვით წარიმართება.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაგრძელდა. შეკითხვების უმეტესობა ახალ საბაკალავრო პროგრამებს, სწავლის პირობებს და საფასურს შეეხებოდა. რექტორმა დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა ჟურნალისტებს აღნიშნულ საკითხებზე, მან ასევე განმარტა, რომ  აკადემიის მთავარი პრიორიტეტი არის მსმენელი და მისთვის ხარისხიანი განათლების მიღება.
შეხვედრის შემდეგ, ჟურნალისტებმა აკადემიის ინფრასტრუქტურა: სასწავლო და საცხოვრებელი კორპუსები, ბიბლიოთეკა, სასადილო და სპორტული კომპლექსი დაათვალიერეს.

Academy Rector Zurab Agladze and Commandant LTC Nikoloz Agladze met the media representatives today. The purpose of the meeting was to discuss entrance exams, terms and conditions for Bachelors programs.
Academy Rector Zurab Agladze delivered a presentation to the journalists over NDA current educational programs. He spoke about the conditions in which the students will have to study in the future. He reviewed current eight accredited Bachelors programs, military and academic schools. Basic attention was focused on the new Bachelors programs currently under the process of accreditation, as for the teaching process, it will be led according to these programs from the next year.
The meeting continued in a question-and-answer format. The questions asked by the audience mostly referred to new Bachelors programs, teaching conditions and tuition fees. NDA Rector provided the journalists with detailed information. He made clear that the main priority of the military institution is a student and giving him/her a quality education.
Following the meeting, the guests have viewed the Academy infrastructure: training and living facilities, library, dining room and sport complex.