საქართველოს შეიარაღებული ძალების გაერთიანებული შტაბის უფროსის მოადგილემ პოლკოვნიკმა ვლადიმერ ჩაჩიბაიამ დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის პირად შემადგენლობას შეიარაღებული ძალების 22 წლის იუბილე მიულოცა.
საზეიმო ცერემონიაზე აკადემიის მე-2 სასწავლო კურსის მსმენელებმა პრეზენტაცია ჩაატარეს „საქართველოს შეიარაღებული ძალების დაარსება და განვითარება“.
აკადემიის რექტორმა პირად შემადგენლობას თავდაცვის მინისტრის ირაკლი ალასანიას მილოცვა გადასცა და თავად მიულოცა მათ პროფესიული დღე.
ღონისძიების ბოლოს, შეიარაღებული ძალების დღესთან დაკავშირებით, თავდაცვის სამინისტროს უწყებრივი მედლებით: „გენერალი კვინიტაძე“, „გენერალი მაზნიაშვილი“ და „სამშობლოსათვის თავდადებული“ ეროვნული თავდაცვის აკადემიის 12 სამხედრო მოსამსახურე დააჯილდოვეს.

COL Vladimer Chachibaia - Deputy Chief of Joint Staff of GAF congratulated the personnel at Davit Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia on Georgian Army 22nd jubilee.
At the ceremony second year students showed a presentation about “Foundation and Development of Georgian Armed Forces”.
The rector of the Academy personally announced Defence Minister Irakli Alasania’s congratulation to the students and he also himself congratulated them on their professional day.
At the end of the event, in connection with the Georgian Army 22nd anniversary, 12 academy military servicemen were awarded service medals: “General Kvinitadze”, “General Mazniashvili” and “Devoted to Homeland”.