ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის გაფორმება
სსიპ - დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიასა და სსიპ - ზურაბ ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. დოკუმენტს ხელი მოაწერეს აკადემიის რექტორმა, ბრიგადის გენერალმა მალხაზ მაკარაძემ და  ზურაბ ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლის დირექტორმა, ქალბატონმა ქეთევან ჯაყელმა.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის გაფორმება მიზნად ისახავს 1+4 საგანმანათლებლო პროგრამის კურსდამთავრებული ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელთა განვითარების ხელშეწყობას. ასევე ერთობლივი პროფესიული და სასწავლო-საგანმანათლებლო პროექტების, ღონისძიებების დაგეგმვასა და განხორციელებას.

Memorandum was signed between LEPL - David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia and LEPL - Zurab Zhvania School of Public Administration.
Memorandum of Understanding was signed between LEPL - David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia and LEPL - Zurab Zhvania School of Public Administration. The MOU was signed by the Rector of the Academy, Brigadier General Malkhaz Makaradze and the Director of the Zurab Zhvania School of Public Administration, Ms. Ketevan Jakeli.
The Memorandum of Understanding is designed to boost to the development of ethnic minority graduates of the 1 + 4 educational program, as well as planning and implementing joint professional and educational projects, events.