28-29 თებერვალს ეროვნული თავდაცვის აკადემიამ უმაღლესი და პროფესიული განათლების, საზღვარგარეთ სწავლებისა და სტუდენტური სერვისების მე-10 საერთაშორისო გამოფენაში მიიღო მონაწილეობა, რომელსაც გამოფენის ცენტრი „ექსპოჯორჯია“ მასპინძლობდა.
ღონისძიება ყოველწლიურად იმართება და მასში 100-ზე მეტი უნივერსიტეტი იღებს მონაწილეობას. „ექსპო-ჯორჯიას“ საგამოფენო დარბაზში, ეროვნული თავდაცვის აკადემია, სხვა უმაღლეს სასწავლებლებთან ერთად, სპეციალური სტენდით იყო წარმოდგენილი. ორი დღის განმავლობაში აკადემიის იუნკერები აბიტურიენტებს ამომწურავ ინფორმაციას აწვდიდნენ აკადემიური და სამხედრო განათლების მიღების პერსპექტივების, არსებული საბაკალავრო, სამაგისტრო, გაცვლითი პროგრამების, სტიპენდიის მიღების პირობებისა და აკადემიის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ.
ეროვნული თავდაცვის აკადემიის სტენდი მოინახულა და იუნკერებს შემდგომი წარმატებები უსურვა საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა ბატონმა, მიხეილ ჩხენკელმა. აკადემიამ ასევე უმასპინძლა კადეტთა სამხედრო ლიცეუმის მესამე სასწავლო კურსის კადეტებს, რომლებიც განათლების საერთაშორისო გამოფენას დაესწრნენ.
ეროვნული თავდაცვის აკადემიას განათლების საერთაშორისო გამოფენის ორგანიზატორებისგან გადაეცა სპეციალური სერტიფიკატი - ყველაზე ეფექტური კომუნიკაციისთვის.

National Defense Academy at the International Education Exhibition
On February 28-29, the National Defense Academy participated in the 10th International Education Fair Georgia, the exhibition of Higher and Vocational Education, Study Abroad and Student Services, hosted by the Exhibition Center "Expo Georgia".
The event is held annually and more than 100 universities participate in it. The National Defense Academy was presented with a special display stand in the exhibition hall of Expo Georgia, along with other higher education institutions. For two days, the Junkers of the Academy provided comprehensive information to the entrants about academic and military education in the Academy, the existing bachelor's, master's, exchange programs, scholarship conditions and the material and technical base of the Academy.
The Minister of Education, Science, Culture and Sports of Georgia, Mr. Mikheil Chkhenkeli visited the stand of the National Defense Academy and wished the Junkers further success. Representatives of the Academy also hosted third-year cadets of the Cadets Military Lyceum who attended the International Education Fair Georgia.
The National Defense Academy was awarded a special certificate from the organizers of the International Education Fair Georgia - for the most effective communication.