წარჩინებული იუნკერების დაჯილდოება აკადემიაში
საქართველოს თავდაცვის მინისტრის 2020 წლის 23 დეკემბრის N939 ბრძანების შესაბამისად,   სასწავლო ბატალიონის პირველი კურსის იუნკერებმა - რიგითმა, ნიკოლოზ კობას ძე  გვალიამ და რიგითმა, ოლეგ ამირანის ძე ჯაჭვლიანმა პირველი სემესტრის რეიტინგული ქულების საფუძველზე შეძლეს უმაღლესი შეფასების მიღება და მათ დაენიშნათ  სტიპენდია 500 ლარის ოდენობით.
ღონისძიების ფარგლებში, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორმა, ბრიგადის გენერალმა მამია ბალახაძემ წარჩინებულ იუნკერებს მიღწეული წარმატება მიულოცა და მათ მშობლებს მადლობის წერილები გადასცა.

Today, the National Defense Academy hosted an award ceremony for Junkers with top marks.
According to the order N939 of the Minister of Defense of Georgia of December 23, 2020, the first-year Junkers of the training battalion - Private Nikoloz Gvalia, and Private Oleg Jachvliani were able to receive the highest grade based on the first-semester rating points and were awarded a scholarship of 500GEL.
Within the framework of the event, the Rector of the National Defense Academy, Brigadier General Mamia Balakhadze congratulated the successful Junkers on their progress and their parents were given the certificates of appreciation.