კადეტთა სამხედრო ლიცეუმის კადეტების ვიზიტი აკადემიაში
დღეს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში სტუმრად იმყოფებოდნენ გენერალ გიორგი კვინიტაძის სახელობის კადეტთა სამხედრო ლიცეუმის მესამე კურსის კადეტები.
​კადეტებს მისასალმებელი სიტყვით მიმართეს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორმა, ბრიგადის გენერალმა მამია ბალახაძემ და კადეტთა სამხედრო ლიცეუმის დირექტორმა, ვიცე-პოლკოვნიკმა მალხაზ გოლეთიანმა.
საინფორმაციო შეხვედრაზე კადეტები აკადემიაში არსებულ საბაკალავრო პროგრამებს, მიღების პირობებსა და იუნკერების დღის განრიგს გაეცნენ. მათ, ასევე მიიღეს ინფორმაცია გაცვლითი პროგრამების, დათხოვნისა და სტიპენდიის შესახებ.

Visit of the cadets of the Cadet Military Lyceum to the Academy
Today, the third year cadets of the General Giorgi Kvinitadze Cadet Military Lyceum visited the National Defense Academy.
The cadets were addressed with a welcome speech by the Rector of the National Defense Academy, Brigadier General Mamia Balakhadze, and the Director of the Cadets Military Lyceum, Lieutenant Colonel Malkhaz Goletiani.
At the information meeting, the cadets got acquainted with the undergraduate programs, admission conditions, and Junkers' agenda at the Academy. They also received information about exchange programs, leave, and scholarships.