აკადემიის ხელმძღვანელობამ გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის დელეგაციას უმასპინძლა
მიმდინარე წლის 16 აპრილს, საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში გაცნობითი სახის ვიზიტით იმყოფებოდნენ საქართველოში გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ელჩი, ბატონი ჰუბერტ კნირში და თავდაცვის ატაშე,  ვიცე-პოლკოვნიკი ლარს უკერვიტცი.
ვიზიტის განმავლობაში, ბატონ ელჩს და თავდაცვის ატაშეს უმასპინძლეს და აკადემიაში მიმდინარე პროცესების შესახებ ინფორმაცია გააცნეს აკადემიის რექტორმა, ბრიგადის გენერალმა მამია ბალახაძემ და აკადემიის მმართველობამ - რექტორის პირველმა მოადგილემ,  პოლკოვნიკმა ლევან ქავთარაძემ, რექტორის მოადგილემ, პოლკოვნიკმა დავით რაზმაძემ და რექტორის მოადგილე-შტაბის უფროსმა, პოლკოვნიკმა იმედა გვრიტიშვილმა.
შეხვედრის დროს მხარეებმა ისაუბრეს აკადემიის უმაღლესი საგანმანათლებლო პროგრამების, არსებული გამოწვევებისა და სამომავლო გეგმების შესახებ, ასევე ყურადღება გაამახვილეს გერმანიასთან თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე, მიმდინარე და სამომავლო ურთიერთობის საკითხებზე. შეხვედრის დასასრულს, სტუმრებმა სამახსოვრო ჩანაწერები გააკეთეს აკადემიის სტუმართა ჩანაწერების წიგნში და გაცვალეს საჩუქრები.

NDA Leadership hosted the Delegation of German Federation
In April 16, 2021, National Defence academy of Georgia hosted Ambassador of Federal Republic of Germany to Georgia, Mr. Hubert Knirsch and Defence Attaché, Lieutenant Colonel Lars Ukerwitz.
The rector of the academy Brigadier General Mamia Balakhadze and the leadership of the academy – First Deputy Rector, Colonel Levan Kavtaradze, Deputy Rector, Colonel Davit Razmadze, Deputy Rector-Chief of Staff, Colonel Imeda Gvritishvili, met with the Ambassador and the Defence Attaché and introduced the presentation about the academy to them.
During the meeting, the sides talked about higher educational programs, existing challenges and future plans of the academy, as well as emphasized the importance of cooperation with Germany and discussed the issues of current and future relations. By the end of the meeting, the parties exchanged the gifts and the guests also signed the guestbook.