საბაკალავრო ნაშრომების დაცვა აკადემიაში
დღეს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში საბაკალავრო ნაშრომების დაცვა დასრულდა. ორი კვირის განმავლობაში იუნკერებმა კომისიის წევრებს წარუდგინეს ნაშრომები მენეჯმენტის, თავდაცვა და უსაფრთხოების და ინფორმატიკის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამების მიმართულებით.
საკვალიფიკაციო ნაშრომების დაცვის პროცესი საინტერესოდ მიმდინარეობდა, იუნკერთა საბაკალავრო თემები ეხებოდა ისეთ აქტუალურ და მნიშვნელოვან საკითხებს, როგორიცაა: მომავლის ციფრული ტექნოლოგიები; პანდემიის გავლენა საერთაშორისო ურთიერთობებზე; დისტანციური სასწავლო კურსები სამხედრო სწავლებაში; ქართული მენეჯმენტის არქიტექტორები; მარკეტინგის როლი ორგანიზაციის წარმატებაში და სხვა.
იუნკერები, რომლებიც წარმატებით შეძლებენ საბაკალავრო ნაშრომების დაცვას მოიპოვებენ ბაკალავრის აკადემიურ ხარისხს შესაბამის სპეციალობაში და შესაძლებლობა ექნებათ სწავლა განაგრძონ უმაღლესი განათლების მეორე საფეხურზე.

Defending Bachelor’s Theses at the Academy
Today, the defense of bachelor’s theses was completed at the National Defense Academy. Over the past two weeks, the Junkers of the Bachelor’s programs of Management, Defense and Security and Informatics have submitted theses to the commission members.
The process of defending the qualification papers was interesting. The topics of Junkers' Bachelor's Theses were related to such topical and important issues as: digital technologies of the future; the impact of the pandemic on international relations; distance learning courses in military training; Georgian management architects; The role of marketing in the success of the organization, etc.
The Junkers who are able to successfully defend their bachelor's theses will earn a bachelor's degree in a relevant specialty and will have the opportunity to continue their studies at the second level of higher education.