ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმების გაფორმება აკადემიაში
დღეს, დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიამ ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმები გააფორმა გრიგოლ წულუკიძის სამთო ინსტიტუტსა და სოხუმის ილია ვეკუას ფიზიკა-ტექნიკის ინსტიტუტთან.
დოკუმენტს ხელი მოაწერეს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის მოადგილემ, პოლკოვნიკმა ლევან ქავთარაძემ, გრიგოლ წულუკიძის სამთო ინსტიტუტის დირექტორმა, ბატონმა ნიკოლოზ ჩიხრაძემ და სოხუმის ილია ვეკუას ფიზიკა-ტექნიკის ინსტიტუტის დირექტორმა, ბატონმა გურამ ბოკუჩავამ.
მემორანდუმები ითვალისწინებს მხარეებს შორის ინფორმაციისა და გამოცდილების გაზიარებას, ასევე საგანმანათლებლო, სამეცნიერო-კვლევითი და ინოვაციური პროგრამების განვითარებას. ღონისძიების ბოლოს სტუმრებმა აკადემიაში არსებული ლაბორატორიები და სამუზეუმო სივრცე დაათვალიერეს.

Signing Memorandum of Understanding at the Academy
Today, the David Agmashenebeli National Defense Academy of Georgia signed memoranda of understanding with the Grigol Tsulukidze Mining Institute and the Ilia Vekua Sokhumi Institute of Physics and Technology.
The document was signed by the Deputy Rector of the National Defense Academy, Colonel Levan Kavtaradze, the Director of the Grigol Tsulukidze Mining Institute, Mr. Nikoloz Chikhradze and the Director of the Ilia Vekua Sokhumi Institute of Physics and Technology, Mr. Guram Bokuchava.
The memorandum involves the sharing of information and experience between the parties, as well as the development of educational, scientific-research and innovation programs. At the end of the event, guests visited the laboratories and museum space of the Academy.