საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარემ კახა კუჭავამ ეთა-ს იუნკერებისთვის საჯარო ლექცია გამართა
ეროვნული თავდაცვის აკადემიის ხელმძღვანელობამ „საპატიო სტუმრის'' სალექციო პროგრამის ფარგლებში საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარეს, კახა კუჭავას უმასპინძლა.
შეხვედრა საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს ,,არმი-ჰოლში'' აკადემიის მაგისტრატურის იუნკერებისთვის გაიმართა, რომელსაც თავდაცვის ძალების მეთაური, გენერალ - მაიორი გიორგი მათიაშვილი, მეთაურის მოადგილე გენერალ-მაიორი ზაზა ჩხაიძე და აკადემიის რექტორი, ბრიგადის გენერალი მამია ბალახაძე ესწრებოდნენ.
ღონისძიებაზე მაგისტრატურის ხელმძღვანელმა, ვიცე-პოლკოვნიკმა იოსებ ჯაფარიძემ ახალი სამაგისტრო პროგრამები განიხილა და მაგისტრატურაში მიმდინარე „საპატიო სტუმრის“ პროგრამაზე ისაუბრა, რომელიც სამაგისტრო პროგრამების შემადგენელ ნაწილს წარმოადგენს და მიზნად ისახავს, მაგისტრატურაში სტრატეგიული დონის თანამდებობის პირებისა და კვალიფიციური ექსპერტების მოწვევას.
პარლამენტის თავმჯდომარემ, ბატონმა კახა კუჭავამ მაგისტრანტებს გაუზიარა საკუთარი გამოცდილება ეროვნული უსაფრთხოების საკითხებში, ისაუბრა პარლამენტის როლზე, მის ძირითად ფუნქციებზე და საპარლამენტო კონტროლის მექანიზმებზე.

The leadership of the National Defence Academy hosted the Chairman of the Parliament of Georgia, Kakha Kuchava within the framework of the "Honorary Guest" lecture program.
The meeting was held at the "Armi-Hall" of the Ministry of Defence of Georgia for the Junkers of the MA program of the Academy, which was attended by the Commander of the Defence Forces, Major General Giorgi Matiashvili, Deputy Commander Major General Zaza Chkhaidze and the Rector of the Academy, Brigadier General Mamia Balakhadze.
At the event, the Head of the Master's Degree, LTC Ioseb Japaridze discussed the new master's programs and spoke about the "Honorary Guest" program, which is an integral part of the master's programs and aims to invite strategic level officials and qualified experts.
The Chairmen of the Parliament, Mr. Kakha Kuchava shared his own experience on national security issues with the students of the MA programs; spoke about the role of the parliament, main functions and the mechanisms of parliamentary control.