აზერბაიჯანის სამხედრო აკადემიის წარმომადგენლების ვიზიტი ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში
მიმდინარე წლის 11-13 ოქტომბერს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში სტუმრად იმყოფებოდა აზერბაიჯანის სამხედრო აკადემიის დელეგაცია სამეცნიერო-კვლევითი დეპარტამენტის უფროსის, პოლკოვნიკ რაშად ქამალ ოღლუ ტაჰიროვის ხელმძღვანელობით. სტუმრებს აკადემიის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის უფროსმა, პოლკოვნიკმა გიორგი ლაღიაშვილმა ცენტრის მთავარ მეცნიერებთან ერთად უმასპინძლა. აღსანიშნავია, ის ფაქტი, რომ სამეცნიერო მიმართულებით აზერბაიჯანელი მეცნიერების ვიზიტი აკადემიაში პირველად განხორციელდა.
ვიზიტის ფარგლებში სტუმრებს სამუშაო შეხვედრა ჰქონდათ აკადემიის მმართველობასთან, შეხვედრის დროს მხარეებმა ერთმანეთს გაცნობითი სახის პრეზენტაციები წარუდგინეს და სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის საქმიანობის შესახებ ისაუბრეს. აზერბაიჯანელ კოლეგებთან სამუშაო შეხვედრების ფარგლებში ყურადღება გამახვილდა, როგორც ერთობლივ პუბლიკაციებზე, ისე მხარეთა თანამონაწილეობით სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენციების ჩატარებაზე. გამოიკვეთა თანამშრომლობის შესაძლო, პერსპექტიული მიმართულებები.
დელეგაციის წევრებმა მონაწილეობა მიიღეს სხვადასხვა კულტურულ ღონისძიებაში, დაათვალიერეს ისტორიული ძეგლები და ღირსშესანიშნაობები.

Visit of the Representatives of the Military Academy of Azerbaijan to the National Defence Academy
On October 11-13, a delegation of the Military Academy of Azerbaijan led by the Head of the Scientific-Research Department, Colonel Rashad Kamal Oglu Tahirov visited the National Defence Academy. The guests were hosted by the Head of the Scientific-Research Center of the Academy, Colonel Giorgi Laghiashvili and the main scientists of the center. It is noteworthy that this is the first visit of an Azerbaijani scientist to the academy in the field of science.
During the visit, the guests had a working meeting with the authorities of the Academy. During the meeting, the parties made introductory presentations to each other and talked about the activities of the Scientific-Research Center. In the framework of the working meetings with the Azerbaijani counterparts, the focus was on joint publications, as well as on holding scientific-practical conferences with the participation of the parties. Possible prospects for cooperation were identified.
The members of the delegation took part in various cultural events, visited historical monuments and sights.