ჯეფერსონის ინსტიტუტის და ნორვეგიის შესაძლებლობების განვითარების პროექტის წამომადგენლები აკადემიაში
მიმდინარე წლის 18-19 ოქტომბერს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში სტუმრად იმყოფებოდა ჯეფერსონის ინსტიტუტის, ნორვეგიის შესაძლებლობების განვითარების პროექტის და უკრაინის ეროვნული თავდაცვის უნივერსიტეტის წარმომადგენლების დელეგაცია. სტუმრებს აკადემიის რექტორის მოადგილემ, პოლკოვნიკმა დავით რაზმაძემ, დისტანციური სწავლების ცენტრის წარმომადგენლებთან ერთად უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში გამართულ სამუშაო შეხვედრებზე მხარეებმა ერთმანეთს გაცნობითი სახის პრეზენტაციები წარუდგინეს და დისტანციური სწავლების ცენტრის საქმიანობის შესახებ ისაუბრეს.
შეხვედრებზე, ასევე განხილულ იქნა ნორვეგიის შესაძლებლობების განვითარების პროექტისა და ჯეფერსონის უნივერსიტეტის წარმომადგენლების მიერ სხვადასხვა ქვეყნებში დაგეგმილ სამუშაო შეხვედრებში, ტრენინგებში და კონფერენციებში მონაწილეობის შესაძლებლობა, რაც ერთმნიშვნელოვნად აამაღლებს თანამედროვე დისტანციური სწავლების არსის გააზრებას და დააჩქარებს ინოვაციური სწავლების მეთოდების დანერგვას დისტანციური სწავლების ცენტრის მიერ თავდაცვის ძალებში.

REPRESENTATIVES OF THE JEFFERSON INSTITUTE AND The Norwegian Programme for Capacity Development AT THE ACADEMY
On October 18-19, this year a delegation of the representative of the Jefferson Institute, the Norwegian Programme for Capacity Development, and the National Defence University of Ukraine visited the National Defence Academy. The guests were hosted by the Deputy Rector of the Academy, Colonel David Razmadze, together with the representatives of the Distance Learning Center.
At the working meetings held during the visit, the parties made introductory presentations to each other and talked about the activities of the Distance Learning Center.
At the meetings, opportunities for participation in working meetings, trainings and conferences planned by the representatives of the Norwegian Programme for Capacity Development and Jefferson University in different countries were also discussed, which will definitely enhance the understanding of the concept of modern distance learning and accelerate the introduction of innovative teaching methods by the Distance Learning Center in the Defence Forces.