გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის დელეგაცია აკადემიაში
მიმდინარე წლის 21 ოქტომბერს ,,გერმანული ენის თვის“ ფარგლებში, ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში სტუმრად იმყოფებოდნენ გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ელჩი, ბატონ ჰურბერტ  კნირში და თავდაცვის ატაშე, ვიცე-პოლკოვნიკი ლარს უკერვიტცი.
სტუმრებს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის მოადგილეებმა, პოლკოვნიკმა ლევან ქავთარაძემ, პოლკოვნიკმა დავით რაზმაძემ და პოლკოვნიკმა იმედა გვრიტიშვილმა უმასპინძლეს.
ვიზიტის ფარგლებში მოწვეულმა სტუმრებმა, აკადემიის სასწავლო ბატალიონის იუნკერებთან და სამხედრო მოსამსახურეებთან ისაუბრეს გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის და საქართველოს ურთიერთობების შესახებ, როგორც ისტორიულ ისე თანამედროვე კონტექსტში.

On October 21 of this year, within the framework of the "German Language Month", the Ambassador of the Federal Republic of Germany, Mr. Hurbert Knirsch, and the Defence Attaché, Lt. Col. Lars Ukerwitz, visited the National Defense Academy.
The guests were hosted by the Deputy Rectors of the National Defence Academy, Colonel Levan Kavtaradze, Colonel Davit Razmadze and Colonel Imeda Gvritishvili.
During the visit, the invited guests talked to the Junkers and military personnel of the training battalion of the Academy about the relations between the Federal Republic of Germany and Georgia, both in the context of historical and modern relations.