საქართველოსა და ჩეხეთის თავდაცვის სამინისტროებს შორის არსებული ორმხრივი თანამშრომლობის ფარგლებში, მიმდინარე წლის 29-30 ნოემბერს ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში სტუმრად იმყოფებოდნენ ჩეხეთის ეროვნული თავდაცვის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები: ვიცე-რექტორი, პოლკოვნიკი ლიბორ ქუტეჟი და საერთაშორისო ურთიერთობის ოფისის ხელმძღვანელი, კაპიტანი ჰანა სმერდოვა.
სტუმრებს აკადემიის რექტორის მოადგილემ, პოლკოვნიკმა დავით რაზმაძემ და შტაბის G-5 სამსახურის უფროსმა, ვიცე-პოლკოვნიკმა კახაბერ ყავლაშვილმა უმასპინძლეს.
ვიზიტის ფარგლებში გამართულ სამუშაო შეხვედრაზე სტუმრებმა მოისმინეს პრეზენტაცია აკადემიის შესახებ, გაეცნენ სტრუქტურას და წარადგინეს საკუთარი საგანმანათლებლო დაწესებულება. შეხვედრაზე მხარეებმა ისაუბრეს გაცვლითი პროგრამების შესაძლებლობაზე, როგორც იუნკერებისთვის, ასევე აკადემიური პერსონალისთვის, განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები სამეცნიერო-კვლევითი საქმიანობის მიმართულებით.
დელეგაციის წევრებმა მონაწილეობა მიიღეს სხვადასხვა კულტურულ ღონისძიებაში, დაათვალიერეს აკადემიის ინფრასტრუქტურა, სასწავლო ლაბორატორიები და სამუზეუმო სივრცე.
ვიზიტის დასასრულს, სტუმრებმა სამახსოვრო ჩანაწერები გააკეთეს აკადემიის სტუმართა ჩანაწერების წიგნში და საჩუქრები გაცვალეს.

In frames of bilateral cooperation between MoD of Georgia and Mod of Czech Republic, representatives from university of defence of Czech Republic: Vice Rector, Colonel Libor Kutej and head of International Relations Office, Captain Hana Smerdova visited the National Defence Academy of Georgia.
Deputy Rector, Colonel David Razmadze and head of G-5 Service, LTC Kakhaber Kavlashvili hosted the guests at NDA.
During the working meeting, the guests had an introductory presentation of NDA, got familiar with the organizational structure and represented their educational institution. Furthermore, the parties discussed exchange opportunities for Junkers and academic personnel, as well as further cooperation directions in research field.
By the end of the visit, the guests made memorable entries in a book of honor of NDA and exchanged their gifts.