ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში სერჟანტთა სამხედრო სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია ,,სერჟანტთა კორპუსის როლი საქართველოს სამხედრო კონფლიქტებში: წარსულის გაკვეთილები და მიმდინარე გამოწვევები'' გაიმართა.
კონფერენცია გახსნა და მონაწილეების სიტყვით მიმართა აკადემიის რექტორის პირველმა მოადგილემ, პოლკოვნიკმა ლევან ქავთარაძემ. კონფერენციაზე მისასალმებელი სიტყვა წარმოთქვა თავდაცვის ძალების მთავარმა სერჟანტმა გიორგი გოგოჭურმა.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ საქართველოს თავდაცვის ძალების წარმომადგენლები და აკადემიის ხელმძღვანელი პირები. საკუთარ ნაშრომებზე მოხსენება გააკეთეს თავდაცვის ძალების მთავარმა სერჟანტებმა და ეროვნული თავდაცვის აკადემიის სერჟანტთა რგოლის წარმომადგენლებმა.
კონფერენციის დასრულების შემდეგ მონაწილეებს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის პირველმა მოადგილემ, პოლკოვნიკმა ლევან ქავთარაძემ სერტიფიკატები გადასცა.

Sergeants military scientific-practical conference was held at the Academy
Military Scientific-Practical Conference of the Sergeants "The Role of the Sergeant Corps in the Military Conflicts of Georgia: Lessons from the Past and Current Challenges" was held at the National Defence Academy.
The conference was opened by the First Deputy Rector of the Academy, Colonel Levan Kavtaradze. Giorgi Gogochuri, Chief Sergeant of the Defense Forces, delivered a welcoming speech at the conference.
The event was attended by representatives of the Defence Forces of Georgia and the leaders of the Academy. Chief Sergeants of the Defence Forces and representatives of the Sergeants of the National Defence Academy made presentations on their own works.
After the conference, the participants were awarded certificates by the First Deputy Rector of the National Defence Academy, Colonel Levan Kavtaradze.