პირადი შემადგენლობის დაჯილდოების ცერემონია
დღეს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის სამწყობრო მოედანზე, აკადემიის პირადი შემადგენლობის დაჯილდოების ცერემონია გაიმართა. აკადემიის რექტორის მოადგილეებმა, პოლკოვნიკმა დავით რაზმაძემ და პოლკოვნიკმა იმედა გვრიტიშვილმა აკადემიის პირადი შემადგენლობა უწყებრივი მედლებით და საპატიო სიგელებით დააჯილდოვეს, მორიგი სამხედრო წოდება მიენიჭა ორ სამხედრო მოსამსახურეს.
სამკერდე ნიშნები გადაეცა საქართველოს თავდაცვის ძალების ,,საუკეთესო ჯარისკაცის“ ნომინაციაში გამარჯვებულ სამ სამხედრო მოსამსახურეს.
აღსანიშნავია, რომ მიმდინარე წლის 24 ნოემბრიდან 3 დეკემბრის ჩათვლით რუმინეთში ჩატარდა მსოფლიო ჩემპიონატი პარამკლავჭიდში, სადაც გამარჯვება მოიპოვა აკადემიის სამხედრო მოსამსახურემ კაპრალ-სპეციალისტმა, თემურ დადიანმა, რომელსაც გადაეცა საპატიო სიგელი.

PERSONNEL AWARD CEREMONY
Today, Personnel Award Ceremony was held on the parade ground at the National Defence Academy. The Deputy Rectors of the Academy, Colonel Davit Razmadze and Colonel Imeda Gvritishvili awarded the service medals and honorary diplomas to the staff of the Academy. The next military rank was awarded to two military servicemen. The next higher military rank was awarded to two military servicemen.
The badges were awarded to three military servicemen who won the nomination "Best Soldier" of the Georgian Defence Forces.
It should be noted that from November 24 to December 3, 2021, the World Para Athletics Championship in arm-wrestling was held in Romania, where the victory was gained by the military serviceman of the Academy, Corporal Specialist, Temur Dadiani, who was awarded an honorary diploma.