ეროვნული თავდაცვის აკადემიასა და თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
დღეს, სსიპ დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიასა და სსიპ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმს ხელი ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორმა, ბრიგადის გენერალმა მამია ბალახაძემ და თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორმა, გიორგი შარვაშიძემ მოაწერეს.
მემორანდუმი მიზნად ისახავს თანამშრომლობას მხარეთა საერთო ინტერესების სფეროში შემავალ აქტუალურ საკითხებზე, ერთობლივი პროფესიული და სასწავლო-საგანმანათლებლო პროექტების, ღონისძიებების დაგეგმვას და განხორციელებას.
ღონისძიების ფარგლებში თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა აკადემიის ინფრასტრუქტურა, სასწავლო ლაბორატორიები და სამუზეუმო სივრცე დაათვალიერეს.

Today, a memorandum of understanding was signed between the LEPL David Agmashenebeli National Defence Academy of Georgia and the Ivane Javakhishvili Tbilisi State University.
The memorandum was signed by the Rector of the National Defence Academy, Brigadier General Mamia Balakhadze and the Rector of Tbilisi State University Giorgi Sharvashidze.
The purpose of the memorandum is to cooperate on topical issues in the field of common interests of the parties, plan and implement joint professional and educational projects and events.
During the event, representatives of Tbilisi State University toured the infrastructure of the Academy, training laboratories and museum.