მიმდინარე წლის 11-16 აპრილს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის დელეგაცია, აკადემიის რექტორის, ბრიგადის გენერალ მამია ბალახაძის ხელმძღვანელობით, გაცნობითი სახის ვიზიტით ბულგარეთის რაკოვსკის ეროვნული თავდაცვის კოლეჯში იმყოფებოდა.
ეროვნული თავდაცვის აკადემიის წარმომადგენლებს რაკოვსკის ეროვნული თავდაცვის კოლეჯის რექტორმა, გენერალ-მაიორმა თოდორ დოჩევმა უმასპინძლა. ვიზიტის ფარგლებში გაიმართა გაცნობითი და სამუშაო სახის შეხვედრები, სადაც მხარეებმა წარადგინეს საკუთარი საგანმანათლებლო დაწესებულებები და სამომავლო თანამშრომლობის გეგმებზე ისაუბრეს. აღსანიშნავია, რომ სამხედრო უნივერსიტეტებს შორის გაფორმდა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი.
ვიზიტის განმავლობაში აკადემიის წარმომადგენლები დაესწრნენ კონფერენციას, რომელიც ეძღვნებოდა ბულგარეთის რაკოვსკის ეროვნული თავდაცვის კოლეჯის 110 წლის იუბილეს.

Rakovsky National Defence College
On April 11-16, the delegation of the National Defence Academy, led by the Rector of the Academy, Brigadier General Mamia Balakhadze, paid an introductory visit to the Rakovsky National Defence College in Bulgaria.
The representatives of the National Defence Academy were hosted by the Rector of the Rakovsky National Defence College, Major General Todor Dochev. Introductory and working meetings were planned during the visit, where the parties introduced their educational institutions and discussed future cooperation plans. It is noteworthy that a memorandum of cooperation was signed between the military universities.
During the visit, representatives of the academy attended a conference dedicated to the 110th anniversary of the Rakovsky National Defence College.