მიმდინარე წლის 2 მაისს ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში ჩატარდა სტუდენტური კონფერენცია სექციური პრინციპით, რომელიც მოიცავდა შემდეგ მიმართულებებს: ინფორმატიკა - ინფორმაციული ტექნოლოგიების განვითარების თანამედროვე ტენდენციები; თავდაცვა და უსაფრთხოება - საქართველოს ეროვნული უსაფრთხოების გამოწვევები; მენეჯმენტი - გამოწვევები თანამედროვე მენეჯმენტში, თეორია და პრაქტიკა; მექანიკის ინჟინერია - თანამედროვე სამხედრო ტექნოლოგიები.
ღონისძიება ეროვნული თავდაცვის აკადემიის ბაკალავრიატის ხელმძღვანელმა, პოლკოვნიკმა ზურაბ ზერეკიძემ მისასალმებელი სიტყვით გახსნა. კონფერენციაზე წარმოდგენილი იქნა მრავალფეროვანი თემები: ,,საქართველოს ეროვნული უსაფრთხოების გამოწვევები'', ,,მენეჯერის როლი ორგანიზაციის წარმატებაში'', ,,მიკროკონტროლერების როლი თანამედროვე შეიარაღებაში'', ,,ჯავშანტექნიკის აქტიური დაცვის სისტემები'' და სხვა.
საკუთარ ნაშრომებზე მოხსენება გააკეთეს კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებმა და აკადემიის ბაკალავრიატის იუნკერებმა. ღონისძიების მსვლელობისას, მომხსენებლებმა იმსჯელეს კონფერენციის თემებთან დაკავშირებულ აქტუალურ საკითხებზე.

Student Conference at the National Defence Academy
May 2 of the current year, a student conference was held at the National Defence Academy on a sectional basis, which included the following Directions: Informatics - Modern Trends in Information Technology Development; Defence and Security - National Security Challenges of Georgia; Management - Challenges of Modern Management, Theory and Practice; Mechanical Engineering - Modern Military Technologies.
The event was opened by the Head of the Baccalaureate of the National Defence Academy, Colonel Zurab Zerekidze with a welcoming speech. Various topics were presented at the conference: "National Security Challenges of Georgia", "The Role of the Manager in the Success of the Organization", "The Role of Microcontrollers in Modern Armaments", "Active Armor Protection Systems" and etc.
The students of the Caucasus University and the undergraduate Junkers of the Academy reported on their works. During the event, the speakers discussed current issues related to the conference topics.