ნორვეგიის თავდაცვის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები აკადემიაში
ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში, გაცნობითი სახის ვიზიტით, სტუმრად, ნორვეგიის თავდაცვის უნივერსიტეტის კოლეჯის (NDUC) წარმომადგენლები იმყოფებოდნენ.
საქართველოსა და ნორვეგიის თავდაცვის სამინისტროებს შორის არსებული ორმხრივი თანამშრომლობის გეგმის ფარგლებში, ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში, სტუმრად იმყოფებოდა ნორვეგიის სამეფოს თავდაცვის ატაშე, კომანდერ ბიორნ ულე გროდასი და ნორვეგიის თავდაცვის უნივერსიტეტის კოლეჯის (NDUC) დელეგაცია. სტუმრებს რექტორის მოადგილემ, პოლკოვნიკმა დავით რაზმაძემ უმასპინძლა. სამუშაო შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ აკადემიის შტაბის G-5 სამსახურის უფროსი, ვიცე-პოლკოვნიკი კახაბერ ყავლაშვილი, დისტანციური სწავლების ცენტრის უფროსი, ვიცე-პოლკოვნიკი შალვა გელაძე და ცენტრის წარმომადგენლები.
ვიზიტის ფარგლებში გამართულ შეხვედრაზე სტუმრებმა მოისმინეს პრეზენტაცია აკადემიის შესახებ და გაეცნენ დისტანციური კვლევითი ცენტრის ფუნქციებს, მიზანს, ასევე ცენტრის ხედვას და დასახულ ამოცანებს.
შეხვედრაზე მხარეებმა ისაუბრეს დისტანციური სწავლების შესაძლებლობებსა და სამომავლო თანამშრომლობის გეგმებზე.
დელეგაციის წევრებმა დაათვალიერეს აკადემიის ინფრასტრუქტურა, სასწავლო ლაბორატორიები და სამუზეუმო სივრცე. ვიზიტის დასასრულს, სტუმრებმა სამახსოვრო ჩანაწერები გააკეთეს აკადემიის სტუმართა ჩანაწერების წიგნში და საჩუქრები გაცვალეს.

Representatives of the Norwegian Defense University College (NDUC) visited the National Defense Academy.
Within the framework of the bilateral cooperation plan between the Ministries of Defense of Georgia and Norway, the Defense Attaché, Commander Bjørn Ole Grodås, and a delegation from the Norwegian Defense University College (NDUC) visited the National Defense Academy. The guests were hosted by the Deputy Rector, Colonel David Razmadze. The working meeting was also attended by the Head of the G-5 Service of the Academy, Vice-Colonel Kakhaber Kavlashvili, the Head of the Distance Learning Center, Vice-Colonel Shalva Geladze and representatives of the Center.
During the visit, the guests were given a presentation about the academy and got acquainted with the functions, purpose, as well as vision and tasks of the Distance Learning Center.
At the meeting, the parties discussed the opportunities of distance learning and plans for future cooperation.
The members of the delegation toured the infrastructure of the Academy, the training laboratories and the museum. At the end of the visit, the guests made memorable entries in the Academy Guest Record Book and exchanged gifts.