მიმდინარე წლის 15-25 მაისის პერიოდში, აშშ-სთან თავდაცვის სფეროში თანამშრომლობის ფარგლებში, ეროვნული თავდაცვის აკადემია ამერიკის საზღვაო ძალების აკადემიის წარმომადგენლებს მასპინძლობს.
ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში სამუშაო - სასწავლო ვიზიტით აშშ-ის საზღვაო ძალების აკადემიის ხუთი კადეტი და ჯგუფის ხელმძღვანელი, ვიცე კომანდერი ანდრია ჯონსი იმყოფებიან.
სტუმრებს აკადემიის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელი, პოლკოვნიკი ლევან ქავთარაძე და იუნკერთა სასწავლო ბატალიონის მეთაური, ვიცე-პოლკოვნიკი გიორგი არაბული შეხვდნენ და აკადემიის საქმიანობა, საგანმანათლებლო პროგრამები და სტრუქტურა გააცნეს.
ვიზიტის ფარგლებში დაგეგმილია სხვადასხვა შემეცნებითი და კულტურული ღონისძიება. აღნიშნულ პერიოდში სტუმრები გაეცნობიან აკადემიაში მიმდინარე სასწავლო პროცესებსა და ჩაერთვებიან ყოველდღიურ აქტივობებში.
ვიზიტი მიზნად ისახავს აკადემიებს შორის პარტნიორული ურთიერთობების გაღრმავებას, სტუმრებისთვის ეროვნული თავდაცვის აკადემიისა და ქვეყნის გაცნობას.

In the frames of bilateral cooperation, National Defence Academy of Georgia is hosting a delegation from United States Naval Academy from May 15 to May 25, 2022. Five midshipmen of US Naval Academy and the head of the group LTC Andrea John are staying at the NDA of Georgia within the working-educational visit.
NDA Deputy Rector, Colonel Levan Kavtaradze and a Head of Junkers’ Training Battalion, LTC Giorgi Arabuli held an opening meeting with the delegation and introduced the educational programs and structure of NDA to them.
Various educational and cultural events are planned as part of the visit and the guests will be involved in academic process and daily activities at NDA. The aim of the visit is to strengthen cooperation between the two academies, as well as to introduce the National Defence Academy and the country to our partners.