სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია აკადემიაში
20 ივლისს ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში გაიმართა სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია „ეროვნული უსაფრთხოების აქტუალური საკითხები''.
კონფერენცია გახსნა აკადემიის რექტორის მოადგილემ, პოლკოვნიკმა დავით რაზმაძემ; მონაწილეებს სიტყვით მიმართა მაგისტრატურის ხელმძღვანელმა, ვიცე-პოლკოვნიკმა იოსებ ჯაფარიძემ. ღონისძიებას ესწრებოდნენ საქართველოს თავდაცვის ძალების, სხვადასხვა უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების და სახელმწიფო უწყების წარმომადგენლები.
კონფერენცია ჩატარდა ოთხ სექციად:
• გლობალიზაცია თუ სუვერენიტეტი;
• ეროვნული უსაფრთხოება და საგარეო პოლიტიკა;
• სამხედრო საფრთხეები და მათ გადაჭრის გზები;
• ეროვნული უსაფრთხოება ადამიანის უფლებების საპირისპიროდ.
საკუთარი ნაშრომები წარადგინეს საქართველოს თავდაცვის ძალების, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის, სხვადასხვა უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების ხელმძღვანელმა პირებმა, პროფესორებმა და დოქტორანტებმა.
კონფერენციაზე წარმოდგენილი მოხსენებები ეხებოდა ისეთ აქტუალურ საკითხებს, როგორიცაა:,,ნატო-ევროკავშირის უსაფრთხოების პოლიტიკის პრიორიტეტები და შესაძლებლობები'', ,,გლობალიზაციის მიმართ არსებული უარყოფითი განწყობები პოპულისტურ ჭრილში'', ,,კიბერუსაფრთხოების სამხედრო პოლიტიკური განზომილება 21-ე საუკუნეში'', ,,ქალების როლი მშვიდობის მშენებლობისა და უსაფრთხოების სექტორში სამოქალაქო და სამხედრო კომპონენტის თვალსაზრისით''.

Scientific-Practical Conference at the National Defence Academy
On July 20, a scientific-practical conference "Actual Issues of National Security" was held at the National Defence Academy.
The conference was opened by the deputy rector of the Academy, Colonel Davit Razmadze; The head of the Master's Program, LtC Ioseb Japaridze, addressed the participants. The representatives of the Defence Forces of Georgia, various higher educational institutions, and state agencies attended the event.
The conference was held in four sections:
• Globalization or sovereignty;
• National security and foreign policy;
• Military threats and ways to solve them;
• National security versus human rights.
The heads,  professors, and doctoral students of the Defence Forces of Georgia, the National Defence Academy, and various higher educational institutions presented their papers.
The presentations at the conference were related to such urgent issues as: Priority and Possibilities of NATO-EU Security Policy, Negative Attitudes towards Globalization in the Populist Perspective, Military-Political Dimension of Cyber Security in the 21st Century, The Role of Women in the Peacebuilding and Security Sector from the Point of View of the Civil and Military Component.