თავდაცვის სამინისტროს ARMY HALL-ში ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორი, ბრიგადის გენერალი მამია ბალახაძე სამაგისტრო პროგრამების I და II კურსის იუნკერებს შეხვდა.
გენერალმა მაგისტრანტებს მიულოცა 2022-2023 სასწავლო წლის დაწყება და სამაგისტრო პროგრამების წარჩინებულ მაგისტრანტებს საპატიო სიგელები გადასცა. აღსანიშნავია, რომ მიმდინარე წელს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის სამაგისტრო პროგრამებზე ჩაირიცხა 48 მაგისტრანტი, რაც არის ყველაზე დიდი მაჩვენებელი განვლილი წლების განმავლობაში.
განათლება თავდაცვის სამინისტროს ერთ-ერთი პრიორიტეტული მიმართულებაა, აქედან გამომდინარე თავდაცვის სამინისტროს მოქმედ თანამშრომლებს სისტემატიურად ეძლევათ სამაგისტრო პროგრამებზე სწავლის შესაძლებლობა; ასევე აკადემიის სამაგისტრო პროგრამებზე განათლების მიღების შესაძლებლობა აქვთ სხვა სახელმწიფო ინსტიტუტების წარმომადგენლებსაც. მიმდინარე წელს სამაგისტრო პროგრამების I კურსზე ჩაირიცხა 17 მაგისტრანტი სხვადასხვა სახელმწიფო უწყებიდან.

Awarding of Excellent Junkers of the Masters Program
Brigadier General Mamia Balakhadze, the rector of the National Defence Academy, met with the Junkers of the I and II grade of the master's programs in the ARMY HALL of the Ministry of Defence.
The general congratulated the Junkers of the master's degree program on the start of the 2022-2023 academic year and awarded certificates of honor to the outstanding master's degree students. It should be noted that 48 Junkers were enrolled in the master's programs of the National Defence Academy this year, which is the largest number in recent years.
Education is one of the main priorities of the Ministry of Defence, therefore the active employees of the Ministry of Defence are systematically given the opportunity to study at master's programs; Representatives of other state institutions also have the opportunity to receive education at the master's programs of the Academy. This year, 17 master's students from various state agencies were enrolled in the first grade of master's programs.