დავით თევზაძის ლექცია აკადემიის მაგისტრანტებისთვის
ეროვნული თავდაცვის აკადემიის ხელმძღვანელობამ „მოწვეული საპატიო სტუმრის'' პროგრამის ფარგლებში საქართველოს თავდაცვის ყოფილ მინისტრს, დავით თევზაძეს უმასპინძლა.
შეხვედრა საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს Army Hall-ში მაგისტრანტებისთვის გაიმართა, რომელსაც აკადემიის რექტორის მოადგილე, პოლკოვნიკი დავით რაზმაძე, მაგისტრატურის ხელმძღვანელი, ვიცე-პოლკოვნიკი იოსებ ჯაფარიძე და მაგისტრატურის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
თავდაცვის ყოფილმა მინისტრმა, დავით თევზაძემ წაიკითხა ლექცია თემაზე ,,ომი, სტრატეგია, უსაფრთხოება''. მან მაგისტრანტებს გაუზიარა საკუთარი გამოცდილება სტრატეგიის პრინციპებისა და ეროვნული უსაფრთხოების საკითხებში. შეხვედრამ საინტერესო კითხვა-პასუხის რეჟიმში ჩაიარა.
შეხვედრის ბოლოს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის მოადგილემ, პოლკოვნიკმა დავით რაზმაძემ მოწვეულ სტუმარს მადლობა გადაუხადა და სამახსოვრო საჩუქარი გადასცა.

Within the framework of the "Guest of Honor" program, the National Defence Academy hosted the former Minister of Defence of Georgia, Davit Tevzadze.
The meeting was held in the Army Hall of the Ministry of Defence of Georgia for master's degree students, which was attended by the deputy rector of the Academy, Colonel David Razmadze, the head of the master's program, Lt. Col. Ioseb Japaridze and the representatives of the master's program.
The former Minister of Defence, Davit Tevzadze, gave a lecture on "War, Strategy, Security". He shared his own experience of strategy principles and national security issues with the master's students. The meeting was held in an interesting question-and-answer mode.
At the end of the meeting, the deputy rector of the National DefenCe Academy, Colonel David Razmadze thanked the invited guest and gave a memorable gift.
The "Guest of Honor" program is included in the master's degree programs and aims to invite strategic level officials and qualified experts to the master's program.