გაცნობითი სახის ვიზიტები საკანდიდატო კურსის მსმენელებისთვის გრძელდება
ეროვნული თავდაცვის აკადემია აგრძელებს გაცნობითი სახის ვიზიტების ორგანიზებას უმცროს ოფიცერთა მომზადების სკოლის საკანდიდატო კურსის მსმენელებისთვის.
საკანდიდატო კურსის მსმენელები აღნიშნული ღონისძიების ფარგლებში საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის ცენტრში, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრში 112 და ს.ს.ს.ტ.ც. ,,დელტაში'' იმყოფებოდნენ.
აკადემიის წარმომადგენლები გაეცნენ საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მიერ მოწყობილ სპეციალური აქტივობების კუთხეებს, მიიღეს ინფორმაცია საგანგებო სიტუაციების დროს ქცევის წესების შესახებ და დაესწრნენ თითოეული სამსახურის მიერ საგანგებო სიტუაციების იმიტირებულ პროცესს. მსმენელებმა ს.ს.ს.ტ.ც. ,,დელტაში'' დაათვალიერეს მათ მიერ წარმოებული ტექნიკა და აღჭურვილობა.
ასევე საინტერესო და შინაარსობრივად დატვირთული შეხვედრები გაიმართა საქართველოს პარლამენტში, უზენაეს სასამართლოსა და პრეზიდენტის სასახლეში.
გაცნობითი სახის ვიზიტები მიზნად ისახავს მომავალი ოფიცრების ცნობიერების გაზრდას და ზოგადი ცოდნის გაღრმავებას.

The National Defence Academy continues to organize introductory visits for the students of the Junior Officer Training School.
Within the framework of the mentioned event students of the Candidate Course were at the Emergency Management Center of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, Public Safety Management Center 112, and STC Delta.
The representatives of the Academy got acquainted with the corners of the special activities organized by the Emergency Management Service, received information about the rules of behavior during emergencies, and attended the simulated process of emergencies in each service. The students in STC Delta saw the equipment and technology produced by them.
Interesting and meaningful meetings were also held in the Parliament of Georgia, the Supreme Court, and the Presidential Palace.
Introductory visits are aimed at increasing the awareness of future officers and deepening their general knowledge.