დოქტორი იუჯინ კოგანი აკადემიაში
დღეს, დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს  ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას  ექსპერტი თავდაცვის სფეროში, დოქტორი იუჯინ კოგანი ესტუმრა. დოქტორ კოგანს აკადემიის რექტორმა  ზურაბ აგლაძემ  უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, დოქტორი კოგანი აკადემიის იუნკერებს და კაპიტნის საკარიერო სკოლის მსენელებს შეხვდა და წაუკითხა ლექცია თემაზე: „სომხეთის რესპუბლიკის თავდაცვისა და უსაფრთხოების სტრატეგია“. შეხვედრაზე ექსპერტმა სომხეთის ნატოს–თან, აშშ–თან და ევროკავშირის ქვეყნებთან ურთიერთობების მნიშვნელობაზე გაამახვილა ყურადღება.
მოგვიანებით, სტუმარმა აკადემიის ინფრასტრუქტურა: სასწავლო და საცხოვრებელი კორპუსები, ბიბლიოთეკა, სასადილო და სპორტული კომპლექსი დაათვალიერა.

Dr. Eugene Kogan, expert in defense sector has visited National Defence Academy of Georgia today. Dr. Eugene was hosted by the rector of the academy, Zurab Agladze.
Within the visit Dr. Eugene Kogan met the cadets and the students of Captain Career School and gave a lecture on "Defense and SecurityStrategy of the Republic of Armenia." During the meeting he put a special emphasis on the importance of Armenias relations with NATO, USA and EU countries.
Later, the guest has viewed the Academy infrastructure: training and living facilities, library, dining room and sport complex.