საწყისი საბრძოლო მომზადების 93-მა კურსდამთავრებულმა სამხედრო ფიცი დადო
დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის იუნკერთა სასწავლო ბატალიონის საწყისი საბრძოლო მომზადების 93-მა კურსდამთავრებულმა სამხედრო ფიცი დადო. ფიცის დადების ცერემონიალი ხერთვისის ისტორიული ციხე-სიმაგრის მიმდებარე ტერიტორიაზე გაიმართა.
ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორმა, ბრიგადის გენერალმა მამია ბალახაძემ კურსდამთავრებულებს მისასალმებელი სიტყვით მიმართა და ყურადღება გაამახვილა ასეთი სახის ღონისძიების, ისტორიულ ადგილზე ჩატარების მნიშვნელობაზე. მან იუნკერებს სამხედრო კარიერული წარმატებები უსურვა და მადლობა გადაუხადა მობრძანებულ სტუმრებს. რექტორმა წარჩინებულ კურსდამთავრებულებსა და ინსტრუქტორებს „საპატიო სიგელები“ გადასცა.
ღონისძიების შემდგომ, აკადემიის რექტორმა იუნკერების მშობლებს ,,ღია კარის დღის“ ფორმატში აკადემიის ბაზაზე უმასპინძლა. აღსანიშნავია, რომ მსგავსი სახის საინფორმაციო შეხვედრა პირველად ჩატარდა იუნკერთა მშობლებისთვის. ღონისძიების ფარგლებში მობრძანებულ სტუმრებს პირადად რექტორმა გააცნო პრეზენტაცია აკადემიის შესახებ და მშობლების მიერ დასმულ შეკითხვებს ამომწურავი პასუხები გასცა. მშობლებმა დაათვალიერეს აკადემიის ინფრასტრუქტურა და გაეცნენ აკადემიის ყოველდღიურობას, ღონისძიების დასასრულს აკადემიის ხელმძღვანელმა პირებმა იუნკერების მშობლებს საპატიო სადილზე უმასპინძლეს.

93 graduates of the Basic Combat Training of the Junker Training Battalion of the David Agmashenebeli National Defence Academy of Georgia took the military oath. The ceremony was held in a historical place, on the territory of the Khertvisi fortress.
The Rector of the National Defence Academy, Brigadier General Mamia Balakhadze addressed the graduates with a welcome speech and emphasized the importance of holding such events in a historical place. He wished the Junkers success in their military careers and thanked the guests. The rector presented Certificates of Honor to successful graduates and instructors.
After the event, the Rector of the Academy hosted the parents of the Junkers in the format of an "open door" at the base of the Academy. It should be noted that such an information meeting was held for the parents of the Junkers for the first time. The Rector personally made a presentation about the Academy for the guests who came within the framework of the event and gave comprehensive answers to the questions asked by the parents. The parents visited the infrastructure of the Academy and got acquainted with the everyday life of the Academy. At the end of the event, the leaders of the Academy hosted the parents of the Junkers for a dinner.