აკადემია აზერბაიჯანი-თურქეთი-საქართველოს სამხედრო აკადემიების სამმხრივი ფორმატით დაგეგმილი ღონისძიებების მასპინძელია
ეროვნული თავდაცვის აკადემია წელს, 14 ნოემბრიდან 18 ნოემბრის ჩათვლით, აზერბაიჯანი-თურქეთი-საქართველოს სამხედრო აკადემიების სამმხრივი ფორმატით დაგეგმილი ღონისძიებების მასპინძელია, რომელიც გასული ორი წლის განმავლობაში პანდემიის გამო ვერ შედგა.
აღნიშნული ღონისძიების ფარგლებში აკადემიაში სტუმრად აზერბაიჯანის ჰეიდარ ალიევის სახელობის სამხედრო ინსტიტუტის და თურქეთის სახმელეთო ძალების, საჰაერო ძალების და საზღვაო ძალების სასწავლებლების კადეტები იმყოფებიან.
დღეს, გამართულ გაცნობითი სახის შეხვედრაზე სტუმრებს აკადემიის რექტორის პირველი მოადგილე, პოლკოვნიკი ლევან ქავთარაძე აკადემიის შესახებ ესაუბრა, რის შემდეგაც თითოეული ქვეყნის სამხედრო სასწავლებელმა წარადგინა პრეზენტაცია სამხედრო აკადემიაში არსებული აკადემიური და სამხედრო პროგრამების შესახებ. შეხვედრის ბოლოს კადეტებმა აკადემიის ინფრასტრუქტურა დაათვალიერეს.
ღონისძიებები კვირის ბოლომდე გაგრძელდება და დატვირთული იქნება სპორტული შეჯიბრებებითa და სამუშაო შეხვედრებით.

The Academy is the host of the events planned for the trilateral format of the military academies of Azerbaijan-Turkey-Georgia
This year, from November 14 to November 18, the National Defence Academy is the host of the events planned in the trilateral format of the military academies of Azerbaijan-Turkey-Georgia, which could not be held in the past two years due to the pandemic.
Within the framework of this event, cadets of the Military Institute of Azerbaijan named after Heydar Aliyev and the cadets of the Academy of the Ground Forces, Air Force and Navy of Turkey are visiting the Academy.
Today, at an introductory meeting, the first deputy rector of the Academy, Colonel Levan Kavtaradze, met the guests and talked about the Academy; after that, cadets of each military schools gave a presentation about the existing educational and military programs of their academies.
At the end of the meeting, the cadets had the opportunity to see the infrastructure of the Academy. The events will continue until the end of the week, during which various sports competitions and work meetings will be held.