უსაფრთხოების სექტორის საორიენტაციო პროგრამის მონაწილეების ვიზიტი
ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში გაცნობითი სახის ვიზიტით სსიპ თავდაცვის ინსტიტუციური აღმშენებლობის სკოლის ,,უსაფრთხოების სექტორის საორიენტაციო პროგრამის'' მონაწილეები იმყოფებოდნენ.
სტუმრებს აკადემიის შესახებ პრეზენტაცია ჩაუტარდათ. შეხვედრის შემდეგ პროგრამის მონაწილეებმა აკადემიის ინფრასტრუქტურა დაათვალიერეს.
აღნიშნული პროგრამის მიზანია თავდაცვის და უსაფრთხოების სისტემის მიმოხილვა და ანალიზი, უსაფრთხოების სისტემაში მიმდინარე ტენდენციების გაცნობა, ასევე უსაფრთხოების სისტემის ფუნქციონირების სპეციფიკის ანალიზი.

An introductory visit was held at the National Defence Academy for the participants of the "Security Sector Orientation Program" of the LEPL Defence Institution Building School.
A presentation about the Academy was made for the guests. After the meeting, the participants of the program visited the infrastructure of the Academy.
The aim of the mentioned program is to review and analyze the defence and security system, familiarize with the current trends in the security system, as well as to analyze the specifics of the functioning of the security system.