სამუშაო შეხვედრა ეთა-ს პერსონალისთვის
დღეს, საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს პროფესიული განვითარების სასწავლო ცენტრში ეფექტური სწავლების მეთოდებზე სემინარი გაიხსნა. სამუშაო შეხვედრა საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს ეგიდით ტარდება და ეროვნული თავდაცვის აკადემიის აკადემიური პერსონალისთვისაა განკუთვნილი.
ნატოს სამხედრო განათლების პროგრამის ფარგლებში, უცხოელი ექსპერტები ეროვნული თავდაცვის აკადემიის წარმომადგენლებს თავიანთ გამოცდილებას გაუზიარებენ, ასევე მიაწვდიან ინფორმაციას თეორიული და პრაქტიკული სწავლების თანამედროვე მეთოდების შესახებ.
როგორც ეროვნული თავდაცვის აკადემიის პრო-რექტორმა ერეკლე ჩიგოგიძემ აღნიშნა, სწავლების მეთოდოლოგიაზე სამუშაო შეხვედრა საქართველოში პირველად ტარდება და აკადემიური პერსონალის კვალიფიკაციის ამაღლებას ისახავს მიზნად.

Workshop on effective teaching methodology has begun at PDP training center at Ministry of Defence today. The workshop for the academic personnel of National Defence Academy is being held under the aegis of Defence Ministry.
Within the NATO military educational program, foreign experts share their experience on teaching methodology to the NDA representatives. They also deliver information to the NDA professors, teachers and instructors on theoretical and practical teaching skills.
As Deputy Rector of NDA, Erekle Chigogidze outlined, workshop on teaching methodology has been held for the first time in Georgia and aims to enhance qualification for NDA personnel.
“DEEP – national Georgian Educators’ Workshop” at PDP training center will come to an end on July 25.