საერთაშორისო სტუდენტური კონფერენცია აკადემიაში
ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში 8 დეკემბერს საერთაშორისო სტუდენტური კონფერენცია გაიმართა, რომლის მთავარ თემას ,, ევროპული უსაფრთხოების არქიტექტურა და თანამედროვე კონფლიქტები '' წარმოადგენდა.
კონფერენცია გახსნა და მონაწილეებს სიტყვით მიმართა ეროვნული თავდაცვის აკადემიის სამეცნიერო კვლევითი ცენტრის უფროსმა, პოლკოვნიკმა გიორგი ლაღიაშვილმა. აღსანიშნავია, რომ კონფერენცია საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის GIPA-ს და ეროვნული თავდაცვის აკადემიის ერთობლივი ორგანიზებით ჩატარდა.
ღონისძიება იმართებოდა ჰიბრიდულ რეჟიმში. მონაწილეობას იღებდნენ სტუდენტები ხუთი ქვეყნიდან: მოლდოვა, პოლონეთი, სომხეთი, ბულგარეთი და საქართველო. საკუთარ ნაშრომებზე მოხსენება გააკეთეს საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის GIPA-ს სტუდენტებმა და აკადემიის ბაკალავრიატის იუნკერებმა.
დასასრულს, მონაწილეებს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის სამეცნიერო კვლევითი ცენტრის უფროსმა, პოლკოვნიკმა გიორგი ლაღიაშვილმა სერტიფიკატები გადასცა.

International Student Conference at the Academy
An international student conference was held at the National Defence Academy on December 8. The main theme of the conference was "European Security Architecture and Modern Conflicts".
Colonel Giorgi Laghiashvili, head of the Scientific Research Center of the National Defence Academy opened the conference and addressed the participants. It should be noted that the conference was jointly organized by the Georgian Institute of Public Affairs – GIPA and the National Defence Academy.
The event was held in hybrid mode. Students from five countries participated in the conference: Moldova, Poland, Armenia, Bulgaria, and Georgia. The students of the Georgian Institute of Public Affairs – GIPA and the Junkers of the undergraduate programs of the Academy made presentations on their papers.
At the end, the head of the Scientific Research Center of the National Defence Academy, Colonel Giorgi Laghiashvili, awarded certificates to the participants.