საინფორმაციო სახის შეხვედრები სკოლის მოსწავლეებისთვის
ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში გრძელდება საინფორმაციო სახის შეხვედრები სკოლის მოსწავლეებთან. განსაკუთრებული აქტიურობით გამოირჩევიან შიდა ქართლის რეგიონის საჯარო სკოლები.
მიმდინარე წლის 16 თებერვალს სტუმრად იმყოფებოდნენ სოფელ ხიდისთავის საჯარო სკოლის მოსწავლეები. საინფორმაციო შეხვედრაზე მოსწავლეები გაეცნენ აკადემიის ძირითად საქმიანობას, საბაკალავრო პროგრამებსა და მიღების პირობებს. ახალგაზრდები იუნკერების დღის განრიგით, გაცვლითი პროგრამებით და სტიპენდიის საკითხებითაც დაინტერესდნენ.
შეხვედრის დასრულების შემდეგ, სტუმრებმა აკადემიაში მოქმედი სასწავლო კაბინეტები, უახლესი ტექნოლოგიებით აღჭურვილი ლაბორატორიები და სპორტული დარბაზები დაათვალიერეს.
საინფორმაციო შეხვედრები აკადემიის შესახებ ცნობადობის ამაღლებას და ახალგაზრდებში პატრიოტული სულისკვეთების გაღრმავებას ემსახურება.

Informational Meetings for Schoolchildren
Informational meetings with schoolchildren continue at the National Defence Academy. Public schools of the Shida Kartli region visit the Academy very actively.
On February 16 of this year, the pupils of the public school of Khidistavi village visited the Academy. At the information meeting, they got acquainted with the main activities of the Academy, bachelor's programs, and admission conditions. Pupils were interested in the Junkers' day schedule, exchange programs, and scholarship issues.
After the meeting, the guests visited the classrooms, laboratories equipped with the latest technologies, and sports halls in the Academy.
Informational meetings serve to raise awareness about the Academy and deepen the patriotic spirit among young people.