ეროვნული თავდაცვის აკადემია, იუნკერებისა და მსმენელებისთვს აგრძელებს გაცნობითი სახის ვიზიტების ორგანიზებას საჯარო დაწესებულებებში.
მიმდინარე წლის 22 მარტს აკადემიის მენეჯმენტის მიმართულების მესამე კურსის იუნკრები საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელი ეროვნული კომისიის (სემეკ) სტუმრები იყვნენ.
აღნიშნული ვიზიტის ფარგლებში მარეგულირებელი ეროვნული კომისიის (სემეკ) თავმჯდომარემ, დავით ნარმანიამ, აკადემიის იუნკერებისთვის პრეზენტაცია ჩაატარა. მან იუნკერებს სემეკის ფუნქციები გააცნო და ყურადღება გაამახვილა წყლის რესურსების დაცვისა და რაციონალურად მოხმარების მნიშვნელობაზე.
გაცნობითი სახის ვიზიტები მომავალი ოფიცრების ზოგადი ცოდნის გაღრმავებას და სახელმწიფოებრივი ცნობადობის ამაღლებას ისახავს მიზნად.

Introductory Visits to Public Institutions
The National Defence Academy continues to organize introductory visits to public institutions for Junkers and students.
On March 22 of this year, the third-year Junkers of the Management department of the Academy were guests of the Georgian National Energy and Water Supply Regulatory Commission (GNERC).
Within the framework of the mentioned visit, the Chairman of the National Commission (GNERC), Davit Narmania, gave a presentation to the Junkers of the Academy. He introduced the Junkers to the functions of GNERC and focused on the importance of protecting and rationally using water resources.
Introductory visits aim to deepen the general knowledge of future officers and raise state awareness