გაცნობითი ხასიათის შეხვედრები იუნკერებისა და მსმენელებისთვის
ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში იუნკერთა სასწავლო ბატალიონის IV კურსის იუნკერებისა და უმცროს ოფიცერთა მომზადების სკოლის საკანდიდატო კურსის მსმენელებისთვის გაცნობითი ხასიათის შეხვედრები გრძელდება.
აღნიშნული ღონისძიების ფარგლებში, აკადემიაში საქართველოს პარლამენტთან არსებული ჰერალდიკის სახელმწიფო საბჭოს თავმჯდომარე მამუკა გონგაძე, საბჭოს წარმომადგენლებთან ერთად იმყოფებოდა. სტუმრებს აკადემიის რექტორის პირველმა მოადგილემ, პოლკოვნიკმა ლევან ქავთარაძემ უმასპინძლა.
ბატონმა მამუკამ, მომავალ ოფიცრებს, ჰერალდიკის სახელმწიფო საბჭოს საქმიანობის შესახებ პრეზენტაცია ჩაუტარა და სახელმწიფო სიმბოლოების გამოყენების წესებსა და მნიშვნელობაზე ისაუბრა. შეხვედრამ კითხვა-პასუხის რეჟიმში ჩაიარა.
შეხვედრის ბოლოს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის პირველმა მოადგილემ მოწვეულ სტუმრებს მადლობა გადაუხადა და სამახსოვრო საჩუქრი გადასცა.

Introductory meetings for Junkers and students
In the National Defence Academy, introductory meetings continue for the 4-year Junkers of the Junker Training Battalion and students of the Candidate Course of the Junior Officer Training School.
Mamuka Gongadze, the chairman of the State Council of Heraldry at the Parliament of Georgia, visited the Academy along with the representatives of the Council. The first Deputy Rector of the Academy, Colonel Levan Kavtaradze, hosted the guests.
Mr. Mamuka delivered a presentation on the activities of the State Council of Heraldry to future officers and spoke about the rules and importance of using state symbols. The meeting took place in question-answer mode.
At the end of the meeting, the first Deputy Rector of the National Defence Academy thanked the guests and gave them souvenirs.