კადეტთა სამხედრო ლიცეუმის კადეტების გაცნობითი სახის ვიზიტი
ეროვნული თავდაცვის აკადემიამ, 3 და 4 მაისს, სსიპ - გენერალ გიორგი კვინიტაძის სახელობის კადეტთა სამხედრო ლიცეუმის მეორე სასწავლო კურსის კადეტებს უმასპინძლა.
აკადემიის საკონფერენციო დარბაზში, კადეტები პრეზენტაციის სახით გაეცნენ საბაკალავრო პროგრამებს, მიღების პირობებს, გაცვლით პროგრამებს, აკადემიის მისიას და მიზნებს. შეხვედრაზე ვრცლად ისაუბრეს აკადემიაში სწავლის გაგრძელების შესაძლებლობებსა და პრიორიტეტებზე. სტუმრებს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორი, ბრიგადის გენერალი მამია ბალახაძე შეხვდა.
დღის განრიგი საკმაოდ საინტერესო და დატვირთული აღმოჩნდა, მათ დაათვალიერეს აკადემიის ინფრასტრუქტურა, სასწავლო კაბინეტები, იუნკერთა საცხოვრებელი პირობები და ბაზის ტერიტორიაზე არსებული მუზეუმი.

On May 3 and 4, the National Defence Academy hosted the second-year cadets of the General Giorgi Kvinitadze Cadet Military Lyceum.
In the conference hall of the Academy, the cadets got acquainted with the bachelor programs, admission conditions, exchange programs, and the mission and goals of the Academy in the form of a presentation. At the meeting, they discussed in detail the possibilities and priorities of continuing studies at the Academy. The Rector of the National Defence Academy, Brigadier General Mamia Balakhadze met the guests.
The schedule of the day turned out to be quite exciting and busy, they visited the infrastructure of the academy, classrooms, living conditions of the Junkers, and the museum on campus.