ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია „ფსიქოლოგია და თანამედროვეობა“ გაიმართა.
კონფერენციის გახსნას აკადემიის რექტორის პირველი მოადგილე, პოლკოვნიკი ლევან ქავთარაძე, ხელმძღვანელი პირები, პროფესორები და მოწვეული სტუმრები დაესწრნენ. ღონისძიების სტუმრებს სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ხელმძღვანელმა გიორგი ლაღიაშვილმა მისასალმებელი სიტყვით მიმართა.
კონფერენციის მონაწილეებმა მოხსენებები გააკეთეს შემდეგ თემებზე: „სტრატეგიული კომუნიკაციის როლი ორგანიზაციული კონფლიქტების პოზიტიურად გადაწყვეტაში“, „თანამედროვე გამოწვევები განათლების სისტემაში და წარმატებისთვის საჭირო უნარები 21-ე საუკუნეში“, “თვითშეფასებისა და სოციალური განწყობის კვლევა ტიპოლოგიის ჭრილში“ და სხვა.
მომხსენებლებმა წარმოადგინეს საკუთარი თეორიული თუ კვლევითი ასპექტები ფსიქოლოგიის იმ დარგებიდან, რომლებშიც ისინი მუშაობენ სამეცნიერო კუთხით. კონფერენციაზე განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო ფსიქოლოგიის სფეროში არსებულ თანამედროვე გამოწვევებს.
კონფერენციის დასასრულს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ხელმძღვანელმა გიორგი ლაღიაშვილმა მონაწილეებს სერტიფიკატები გადასცა.

Scientific-Practical Conference - Psychology and Modernity
A scientific-practical conference - Psychology and Modernity was held at the National Defence Academy.
The first deputy rector of the Academy, Colonel Levan Kavtaradze, other leaders, professors, and guests attended the opening of the conference. Giorgi Laghiashvili, the Head of the Scientific Research Center, addressed the guests with a welcome speech.
The participants of the conference made reports on the following topics: The role of strategic communication in the positive resolution of organizational conflicts, Modern challenges in the education system and skills necessary for success in the 21st century, "Research of self-esteem and social mood in terms of typology" and others.
The participants presented their own theoretical or research aspects about the fields of psychology in which they work. At the conference, special attention was paid to modern challenges in the field of psychology.
At the end of the conference, Giorgi Laghiashvili, the Head of the Scientific Research Center of the National Defence Academy, awarded certificates to the participants.