აკადემიის წარმომადგენლები მე-11 დისტანციური სწავლებების კონფერენცია
მიმდინარე წლის 20 მაისიდან 27 მაისის ჩათვლით ქ. გოლში (ნორვეგიის სამეფო), ნორვეგიის თავდაცვის უნივერსიტეტის ორგანიზებით, ჩატარებულ „მე-11 დისტანციური სწავლებების კონფერენციაში" (11th NORDEFCO ADL Conference), მონაწილეობა მიიღო საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს სსიპ დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის მოადგილემ პოლკოვნიკმა დავით რაზმაძემ, რექტორის მოადგილე - შტაბის უფროსმა პოლკოვნიკმა იმედა გვრიტიშვილმა და დისტანციური სწავლების ცენტრის უფროსმა ვიცე-პოლკოვნიკმა გიორგი სხირტლაძემ.
კონფერენციის ძირითად მიზანს წარმოადგენდა, მონაწილე ქვეყნების გამოცდილების გაზიარება დისტანციური სწავლების მიმართულებით. ასევე ტექნოლოგიებზე დაფუძნებული სწავლის კონცეფციების შემუშავების, დანერგვისა და შეფასების სფეროების მიმოხილვა.
კონფერენციას დაესწრო 18 სხვადასხვა ქვეყნის წარმომადგენელი და თითოეულ მათგანს მიეცა შესანიშნავი შესაძლებლობა, რომ განეხილათ მიმდინარე წლის ძირითადი თემები: სწავლის მეთოდოლოგია, სწავლის ტექნოლოგია, სასწავლო ტექნოლოგიების პრაქტიკული გამოყენება, კურსების მრავალპლატფორმული მიწოდება და შერეული სასწავლო კურსების შემუშავება.

From May 20 to May 27 of this year, Colonel David Razmadze, the Deputy Rector of the LEPL David Agmashenebeli National Defence Academy of Georgia, Deputy Rector - Chief of Staff Colonel Imeda Gvritishvili and Head of Distance Learning Center LTC Giorgi Skhirtladze participated in the "11th NORDEFCO ADL Conference" organized by the Norwegian Defence University in the city of Gol (Kingdom of Norway).
The main goal of the conference was to share the experience of the participating countries in the field of distance learning; as well as discuss the issues of developing, implementing, and evaluating technology-based learning concepts.
The conference was attended by representatives of 18 different countries and each of them had a great opportunity to discuss the main topics of the current year: learning methodology, learning technology, practical use of learning technologies, multi-platform delivery of courses, and development of blended learning courses.