მიმდინარე წლის 8 ივნისს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიას, სოფელ ვაყის საჯარო სკოლის მე-9 და მე-11 კლასის მოსწავლეები ესტუმრნენ.
გაცნობითი სახის შეხვედრა აკადემიის საკონფერენციო დარბაზში გაიმართა, სადაც ახალგაზრდებმა ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს საბაკალავრო პროგრამებზე, მიღების პირობებსა და გაცვლით პროგრამებზე. მომავალი აბიტურიენტები ასევე გაეცნენ აკადემიის მისიას, მიზნებსა და პრიორიტეტებს.
ვიზიტის ბოლოს, მოსწავლეებს საშუალება ჰქონდათ აკადემიის ინფრასტრუქტურა დაეთვალიერებინათ.
საინფორმაციო შეხვედრები ეროვნული თავდაცვის აკადემიის შესახებ ცნობადობის ამაღლებას და ახალგაზრდებში პატრიოტული სულისკვეთების ამაღლებას ისახავს მიზნად.

On June 8 of this year, the pupils of the 9th and 11th grade of the public school of Vaka village visited the National Defence Academy.
An introductory meeting was held in the conference hall of the Academy, where the pupils received comprehensive information about bachelor's programs, admission conditions and exchange programs. Future entrants were also introduced to the mission, goals and priorities of the Academy.
At the end of the visit, the students had the opportunity to see the infrastructure of the Academy.
Informational meetings serve to raise awareness about the National Defence Academy and raise the patriotic spirit among young people.