ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში სტუმრად იმყოფებოდა შემეცნებით-საგანმანათლებლო პროექტის ,,რადიოკინო'' ავტორი და კინორეჟისორი კახა ცხაკაია შემოქმედებით ჯგუფთან ერთად. სტუმრებს აკადემიის რექტორის მოადგილემ, პოლკოვნიკმა დავით რაზმაძემ უმასპინძლა. შეხვედრას პირველი კურსის იუნკერები დაესწრნენ.
სტუმრებმა ვრცლად ისაუბრეს აუდიო წიგნების კრებულზე ,,თბილისის საგანძურის ძიებაში'', რომელიც აკადემიას საჩუქრად გადასცეს. კრებული მოიცავს იოსებ გრიშაშვილის ოთხ წიგნს: ძველი თბილისის ლიტერატურული ბოჰემა; საიათნოვა; ცხოვრება ალექსანდრე ჭავჭავაძისა; ძველი თბილისის მოკლე სამეტყველო ლექსიკონი. კრებულში ასევე შეხვდებით ავტორების: ნინო ქუთათელაძის, ნინო ჩხიკვიშვილის, როლანდ თოფჩიშვილის და თეიმურაზ გვიმრაძის წიგნებს. ავტორებმა ისაუბრეს ცისფერყანწელების თბილისურ ბოჰემაზე, ეთნოგრაფიაზე, მე-19 და მე 20 საუკუნეების თბილისის რეალურ ისტორიებზე და გმირებზე.
შეხვედრა ძალიან საინტერესო და ინფორმაციული იყო. აღნიშნული პროექტი ქართული კულტურის და ისტორიის პოპულარიზაციას ემსახურება.

The author and film director of the cognitive-educational project "RadioKino" visited the National Defence Academy together with the creative group. The guests were welcomed by the deputy rector of the Academy, Colonel David Razmadze. The first year Junkers attended the meeting.
The guests discussed in detail the collection of audio books "In search of the treasures of Tbilisi", which were presented to the Academy as a gift. The collection includes four books by Ioseb Grishashvili: Literary Bohemia of Old Tbilisi; Sayatnova; Life of Alexander Chavchavadze; Old Tbilisi short dictionary. The collection also includes books by the authors: Nino Kutateladze, Nino Chkhikvishvili, Roland Topchishvili and Teimuraz Gvimradze. The authors talked about the Tbilisi bohemia of ‘Blue Horns’ poets, ethnography, real stories and heroes of Tbilisi in the 19th and 20th centuries.
The meeting was very interesting and informative. The project serves to popularize Georgian culture and history.