ეროვნული თავდაცვის აკადემიას გაცნობითი სახის ვიზიტით ,,გენერალ მაზნიაშვილის სახელობის ახალგაზრდული ლეგიონის'' ტყიბულის რაზმის წარმომადგენლები ესტუმრნენ.
ახალგაზრდებს აკადემიის სერჟანტმა, მთავარმა სერჟანტმა მანუჩარ დავითურმა მისასალმებელი სიტყვით მიმართა. გაცნობითი სახის შეხვედრა აკადემიის საკონფერენციო დარბაზში გაიმართა, სადაც სტუმრებს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს მიღების, საგანმანათლებლო პროგრამების, აკადემიაში არსებული გარემოსა და ცხოვრების პირობების შესახებ. შეხვედრაზე ასევე ვრცლად ისაუბრეს აკადემიაში სწავლის პრიორიტეტებზე და გაცვლით პროგრამებში მონაწილეობის შესაძლებლობებზე.
ვიზიტის ბოლოს მოსწავლეებმა დაათვალიერეს აკადემიის ინფრასტრუქტურა, იუნკერთა საცხოვრებლები, სასწავლო კაბინეტები, სამუზეუმო სივრცე, თანამედროვე ტექნოლოგიებით აღჭურვილი ლაბორატორიები და სპორტული დარბაზები.

The Visit of the General Mazniashvili Youth Legion to the Academy
The National Defence Academy was visited by representatives of the Tkibuli detachment of the General Mazniashvili Youth Legion.
The Sergeant of the Academy, Chief Sergeant Manuchar Davituri addressed the guests with a welcome speech. An introductory meeting was held in the conference hall of the Academy, where guests were provided with detailed information about admission, educational programs, environment, and conditions at the Academy. At the meeting, they also discussed in detail the advantages of studying at the Academy and the opportunities to participate in exchange programs.
At the end of the visit, the pupils visited the infrastructure of the Academy, dormitories of the Junkers, classrooms, museum space, laboratories equipped with modern technologies, and sports halls.