29 ივნისს ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში გაიმართა მიმდინარე სამეცნიერო კვლევითი პროექტის ,,ტოტალური (ყოვლისმომცველი) თავდაცვა, როგორც საქართველოს თავდაცვისა და უსაფრთხოების სტაბილურობის მთავარი განმსაზღვრელი ფაქტორი''-ის შუალედური მოხსენება.
მოწვეულ სტუმრებს სამეცნიერო კვლევითი ცენტრის ხელმძღვანელმა, პოლკოვნიკმა გიორგი ლაღიაშვილმა მისასალმებელი სიტყვით მიმართა. ღონისძიებას აკადემიის ხელმძღვანელი პირები ესწრებოდნენ.
სამეცნიერო კვლევით პროექტზე მოხსენება გააკეთეს, როგორც აკადემიის კვლევითი ცენტრის მკვლევარებმა, ასევე ევროპის უნივერსიტეტის პროფესორმა და თავდაცვის ძალების მოქმედმა და ყოფილმა წარმომადგენლებმა.
ღონისძიებაზე წარმოდგენილი თემები იყო: „სამხედრო თავდაცვა“, „სამოქალაქო თავდაცვა“, „ფსიქოლოგიური თავდაცვა“, „ეკონომიკური თავდაცვა“, „სოციალური თავდაცვა“ და სხვა.

On June 29, the interim report of the ongoing scientific research project "Total (comprehensive) defence as the main determining factor of the stability of defence and security of Georgia" was held at the National Defence Academy.
The head of the Scientific Research Center, Colonel Giorgi Laghiashvili addressed the guests with a welcome speech. The leadership of the academy attended the event.
The researchers of the Academy's research center, as well as the professor of the European University and the current and former representatives of the Defense Forces, made a report on the scientific research project.
The topics presented at the event were: "Military Defence", "Civil Defence", "Psychological Defence", "Economic Defence", "Social Defence" and others.