სამუშაო ვიზიტი დანიაში
მიმდინარე წლის 3 სექტემბრიდან - 9 სექტემბრის ჩათვლით საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის წარმომადგენლები, სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში დანიის სამეფო თავდაცვის კოლეჯს ეწვივნენ. კოლეჯის ორგანიზებით ჩატარდა აკადემიური კურსი. ასევე გაფორმდა ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმი საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიასა და დანიის სამეფოს თავდაცვის კოლეჯს შორის. სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავების კუთხით, რომელიც ითვალისწინებს იუნკერების, ასევე აკადემიური პერსონალის გაცვლით პროექტებს, ერთობლივ კვლევებს და საერთაშორისო კონფერენციებში მონაწილეობას.
ვიზიტის დროს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის წარმომადგენლები შეხვდნენ ექსპერტებს  დანიაში საქართველოს საელჩოში. განხილულ იქნა შავი ზღვის რეგიონის უსაფრთხოება და დიპლომატია.

Working Visit to Denmark
Representatives of the National Defence Academy of Georgia visited the Royal Danish Defense College from September 3 to September 9 this year. An academic course was organized by the college for this visit. During the visit, the National Defence Academy of Georgia and the Royal Danish Defense College signed a memorandum of cooperation to strengthen their future collaboration. The memorandum includes exchange projects for the Junkers and academic staff, joint research, and participation in international conferences.
Representatives of the National Defence Academy met with experts at the Georgian Embassy in Denmark, where the security and diplomacy issues of the Black Sea region were discussed during the meeting.